Zakończenie sezonu nr 5/2020

          To już piąte zakończenie zmagań w historii CLTZ na kortach przy ZK w Czarnem. W sezonie 2020 rozegraliśmy 458 meczy, 996 setów/niewiele zabrakło do tysiąca/ i 8295 gemów. W roku 2020 mimo pandemii koronawirusa udało się rozpocząć i zakończyć bezpiecznie rozgrywki, choć przed sezonem nie było takie oczywiste, rząd poluzował obostrzenia i mogliśmy przystąpić „legalnie” do rywalizacji. Uroczyste zakończenie sezonu odbyło się później, niż zwykle to bywało, bo 02.10.2020 o godz. 17,30. Uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania zawodniczek i zawodników, ich rodzin i sympatyków tenisa ziemnego. Kolejnym punktem naszego spotkania  było przywitanie gości specjalnych i sponsorów. Niestety ze względów służbowych nie mógł z nami uczestniczyć gospodarz obiektu Dyrektor ZK w Czarnem p. mjr Jacek Chmiel, którego serdecznie pozdrawiamy. Bez wsparcia ZK nasza działalność ze względu na brak alternatywnej infrastruktury , byłaby niemozliwa. Wszystkim sponsorom złożyliśmy serdeczne  podziękowania  a prezes CSTZ Marek Kozioł wręczył pamiątkowe statuetki. Naszymi gośćmi byli:

Przedstawiciel firmy QXM Fotowoltaika z Piły p. Konrad Przybyłko

V-ce Prezes firmy Vortex z Człuchowa p. Maciej Janicki

Właściciele firmy OSS LTS Cladding Louvres państwo Izabela i Piotr Wysoccy

Państwo Lidia i Mariusz Biroszowie

W imieniu firmy D.Meller p. Marcin Meller

Fundator głównej nagrody w Pucharze Ligi p. Przemysław Hibner

Na naszej uroczystości gościł także Jacek Frankowski z zawodu karykaturzysta. Debiutował w 1974 r. równocześnie w „Słowie Powszechnym" i „Lesie Polskim". Współpracował z czasopismami: „Szpilki", „Karuzela", „Horyzonty", „Sukces". Obecnie rysuje m.in. dla „Rzeczpospolitej", „Kuriera Polskiego", „Super Kontaktów", „Zielonego Sztandaru". Laureat Złotej Szpilki za 1991 r. za projekty lalek do telewizyjnego programu satyrycznego „Polskie ZOO".

          Po podziękowaniach dla szanownych sponsorów przystąpiliśmy do wręczenia jakże zasłużonych statuetek i pucharów za najlepsze osiągnięcia. Zaczęliśmy oczywiście od pań, których oficjalnym sponsorem jest firma OSS LTD Cladding Louvres państwa Izy i Piotra Wysockich. W kategorii pań nagrodziliśmy pierwsze sześć miejsc:

6m-Paulina Hibner, 5m-Weronika Birosz, 4m-Karolina Kaszyńska, 3m-Rozalia Zając Mozol, 2m-Julia Kaszyńska, 1m-Oliwia Hibner.

Następnie nagrodziliśmy trzech najlepszych trzecioligowców, których oficjalnym sponsorem jest firma QXM Fotowoltaika z Piły, a nagrody w jej imieniu wręczał p. Konrad Przybyłko. Nagrodzeni zostali:

3m-Franciszek Prukop, 2m-Tomasz Stepliński, 1m-Sławomir Głyżewski

Po nagrodzeniu najlepszych trzecioligowców przyszedł czas na zaplecze pierwszej ligi, której sponsorem jest firma Vortex z Człuchowa a nagrody w jej imieniu wręczał v-ce prezes Maciej Janicki. Nagrodzeni zostali:

3m-Piotr Kotys, 2m-Paweł Kubik, 3m-Marcin Meller

Przyszedł także  czas na nagrodzenie najlepszych deblistów, których oficjalnym sponsorem była firma D.MELLER, a w imieniu firmy nagrody wręczył Marcin Meller. Nagrodzeni zostali:

3m-Marek Chmielewski/Daniel Dąbrowski, 2m-Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki, 1m-Andrzej Pałosz/Łukasz Kuć

Ostatnia nagrodzoną ligą byli pierwszoligowcy, których oficjalnym sponsorem jest firma Eko-Drew z lipki. Niestety ze względów osobistych właściciel firmy p. Damian Stremlau nie mógł być z nami osobiście, a w jego imieniu nagrody wręczyli państwo Lidia i Mariusz Biroszowie. Nagrodzeni zostali:

3m-Andrzej Pałosz, 2m-Konrad Kopczak, 1m-Jakub Chmielewski

Na koniec wręczono  nagrodę za Puchar Ligi , której fundatorem był Przemysław Hibner i  osobiście wręczył Jakubowi Chmielewskiemu 600PLN za zwycięstwo w edycji 2020.Jakub tym samym obronił tytuł sprzed roku i jest jak do tej pory jedynym zwycięzcą PL (2)

           Po nagrodzeniu wszystkich zwycięzców przyszedł czas na pożegnanie się z naszym kolegą Danielem Dąbrowskim , który ze względów służbowych wrócił na „stare śmieci” do rodzinnej Kościerzyny. Daniel był z nami od samego początku ligi, rozegrał w niej 93 mecze (68 wygranych, 25 przegranych) , zdobył 146 setów i 1070 gemów(tylko dwóm zawodnikom udało się przekroczyć 1000 gemów). Każdy kto śledził ligę wie jak wymagającym przeciwnikiem był Daniel Dąbrowski, każdy kto miał taką możliwość przekonał się o tym osobiście a mecze z Jakubem Chmielewskim z roku 2019 przejdą do historii CLTZ. Daniel dziękujemy Ci za wielkie emocje, których dostarczyłeś nam przez te  pięć lat. Daniel pamiętaj że oprócz świetnej gry w tenisa jesteś świetnym kolegą! I takiego Ciebie zapamiętamy. Do obaczenia przy każdej okazji, a na pewno przy organizowanych przez nas TOCC 266.

Jest w naszym stowarzyszeniu niewiele osób , które działają bezinteresownie  i są na każde zawołanie , poświęcając swój cenny czas. Postanowiliśmy  te osoby wyróżnić drobnymi upominkami, a są to: Paweł Herchel, Piotr Kotys, Karolina Palicka, Jonasz Palicki, państwo Edyta i Marcin Kaszyńscy, Mirosław Ziehlke.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnej edycji 2021. Po zakończeniu wręczania nagród p. prezes Marek Kozioł zaprosił wszystkich do pamiątkowego zdjęcia, które jak zawsze wykonał dla nas niezawodny Mirosław Ziehlke. Po pamiątkowym zdjęciu przeszliśmy „pod dach” na zasłużony poczęstunek i  zabawę podczas której bawił nas DJ Embi.

P.S Chciałbym podziękować kilku osobom , które w bezinteresowny sposób pomagały przy organizacji oficjalnego jak i nieoficjalnego zakończenia. Są to Paulina , Oliwia i Przemysław Hibnerowie oraz Beata i Merek Kozioł. Wielkie dzięki !!!

Chciałbym także podziękować sponsorom, którzy nie byli sponsorami tytularnymi naszej ligi ale mocno wspierały nas podczas turniejów TOCC 266. Meble Negro, Hotel nad Czarnicą, Studio 2000, Vortex, Jonex, Danuta i Andrzej Gliszczyńscy, OSS LTD Claddin Louvres,

          Szczególne podziękowania kieruję do Marka Kozła, który przy pomocy zaledwie kilku osób, swoim zaangażowaniem sprawił że rok 2020 pod każdym względem był rekordowy. Rekordowa ilość uczestników ligi /10pań i 38 panów/, trzy wielkie turnieje w tym dwa TOCC 266 oraz TOCC 266W i TOCC266D, rekordowa liczba sponsorów, rekordowa liczba meczy, setów i gemów, sprawnie działający monitoring kortów, strona internetowa , jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni na portalu społecznościowym Facebook, nasi członkowie oddają krew, uczestniczą w różnego rodzaju imprezach nie związanych z tenisem, jak chociażby podczas biegu , który zorganizowało stowarzyszenie „Brygada Inki”. Grają z nami nie tylko lokalni zawodnicy ale także  z innych miejscowości tj: Człuchowa, Złotowa, Szczecinka, a na turnieje TOCC266 przyjeżdżają zawodniczki i zawodnicy  z odległych miejscowości. Myślę że jeszcze wiele dobrego  bym mógł napisać ………………,  mając nadzieję że sponsorzy , którzy tak gremialnie nas obdarowali , pozostaną z nami na dłużej.  Jednego możecie być pewni, że następny rok będzie jeszcze lepszy. Do zobaczenia 2021 roku!!!

          Co prawda stawki na następny sezon nie są jeszcze znane ,ale dostępny jest już formularz zgłoszeniowy na 2021 rok, pod linkiem  https://docs.google.com/forms/d/19WEwKU6N-IqGsAeggzN8OBvIa4oQqguDeBi90ym5SN4/edit Zgłoszenie deklaracji nie skutkuje obowiązkiem uzupełnienia formalności w postaci składki. Zapraszamy serdecznie.

Foto Mirosław Ziehlke

Data: 2020-10-05