Udany rewanż Piotra Talagi

     Wtorkowe granie rozpoczęli debliści, gdzie do Dariusza Tuckiego i Mariusza Birosza, dołączyli szczecineccy debliści Tomasz Siegert i Piotr Talaga. Szczecineczcianie chcieli jak najszybciej zatrzeć ślady po dotkliwej porażce z Tomaszem Stęplińskim i Mikołajem Plakiem, więc szybko zabrali się do roboty i efekty było wyraźnie widać . Zaznaczyć trzeba że Darek z Mariuszem w wielu wymianach byli całkiem skuteczni, a niektóre instynktowne wymiany przy siatce mogły się podobać kibicom. Niestety mimo ciekawej gry panów z Wyczech i Czarnego, wynik zdecydowanie dla gości na zachód od czarnego. Dariusz Tucki/Mariusz Birosz – Tomasz Siegert/Piotr Talaga 0-2 (1-6, 1-6). Tym zwycięstwem debliści z nad Niezdobnej awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Czekamy na zainicjowanie rozgrywek przez faworytów ligi M.Chmielewskiego/J.Palickiego i J.Chmielewskiego/M.Mellera

 

    Po spotkaniu deblowym partnerzy deblowi postanowili rozegrać mecz pierwszej rundy Pucharu Ligi. Piotr żądny rewanżu, od samego początku podyktował trudne warunki i mimo bardzo dobrej gry Tomasza niewiele mógł on ugrać w tym meczu. Piotrowi wychodziło wszystko, gra przy siatce, backhend po linii i krosie, do tego nienaganny forhand i mimo kilku podwójnych błędów przy serwisie  wygrał pewnie to spotkanie i awansował do kolejnej rundy , gdzie na Piotra czeka już Jakub Chmielewski. Tomasz zostaje w grze idąc prawą strona drabinki dla przegranych i będzie czekał na przegranego z pary M.Borzyszkowski/M.Chmielewski. Tym samym Piotr zrewanżował się Tomkowi za niedawna porażkę w Superlidze Open.

 

     W pucharze Ligi do rozegrania został nam tylko jeden mecz pierwszej rundy gdzie Piotr Kotys podejmować będzie Sławomira Wrzeszcza. Panowie mają na rozegranie tego meczu zaledwie cztery dni, a w terminarzu brakuje tego spotkania.

Pary drugiej rundy po stronie wygranych:

Jakub Chmielewski – Piotr Talaga

Łukasz Kuć – Alicja Szweda

Robert Kotys – Sławomir Wrzeszcz/Piotr Kotys

Michał Borzyszkowski – Marek Chmielewski

Po stronie przegranych :

Andrzej Ługom – Tomasz Stępliński

Emilia Drozd - Sławomir Wrzeszcz/Piotr Kotys

Tomasz Siegert i Dawid Skrzoska maja wolny los

Data: 2023-05-24