Udany powrót Andrzeja Pałosza

Aż siedem meczów w niedzielny przepiękny majowy dzień wyznaczyli sobie uczestnicy CLTZ w sezonie 2023. Na pierwszy ogień poszedł Dawid Skrzoska podejmując aktualną mistrzynię Ligi Kobiet, Karolinę Kaszyńską. Mimo wielu przeciwności i długiego wejścia w mecz, Dawid poradził sobie z Karoliną i zgarnął komplet punktów. Dawid Skrzoska – Karolina Kaszyńska 2-0 (6-1, 6-2)

O godz. 10.00 na korty wyszli pierwszoligowcy . Na korcie nr 2 zagrali Marek Kozioł i Łukasz Kuć. Panowie już od rozgrzewki darli „mordę” nie do wytrzymania , mimo iż na sąsiednim korcie toczył się pojedynek w ramach pierwszej ligi , Paweł Kubik – Robert Kotys. W meczu „wielkiego hałasu” zwyciężył popularny „prezes”. Marek Kozioł – Łukasz Kuć 2-0 (6-2, 6-3)

Na korcie nr 1 , rozegrano bardzo ciekawe spotkanie, przy akompaniamencie z sąsiedniego kortu, jęki , wycie i ciągłe dyskusje nie powinny być częstym gościem naszych kortów. Pierwszy set dość wyrównany , lecz wynik podpowiada coś innego , gdyż Robert wygrał go do dwóch. W drugim secie role się odwróciły i Paweł doprowadził do wyrównania, grając bardzo dobrze przy siatce. Trzeci set to wahania nastrojów. Szybkie 2-0 dla Pawła , następnie 3-1, 5-2 i wydawało się że już po meczu, Robert doprowadził do remisu 5-5. Następnie 6-5 dla Pawła i ostatni gem w wykonaniu starszego z zawodników dramatycznie słaby i Paweł rozpoczyna rywalizację  w obecnym sezonie od zwycięstwa. Paweł Kubik – Robert Kotys 2-1 (2-6, 6-2, 7-5).

Paweł postanowił rozegrać po tym meczu jeszcze jedno spotkanie. Przeciwnikiem był „warchoł” z kortu nr 1 , Marek Kozioł. I w tym meczu, Paweł przegrał pierwszego seta do dwóch , by kolejnego do dwóch wygrać. Kopia pierwszego swojego meczu. Niestety tylko w dwóch pierwszych setach. W trzecim secie , Marek brylował przy wybitnie zmęczonym Pawle i wygrał tego seta na sucho, jak i całe spotkanie. Marek Kozioł – Paweł Kubik 2-1 (6-2, 2-6, 6-0).

Mecz nr 777 mieli zaszczyt rozegrać Marek Chmielewski i wracający po dwóch latach absencji Andrzej Pałosz. Powrót bardzo okazały gdyż pierwszy set padł łupem Andrzeja na sucho. Wydawało się, że ten mecz może tak trwać do końca , tym bardziej że Andrzej ponownie wyszedł w drugim secie na prowadzenie 3-0. Marek otrząsnął się na chwilę, co pozwoliło na złapanie kontaktu 3-2. Andrzej jednak zdobył dwa gemy i robi się 5-2 dla niego. Marek znany z twardego charakteru, zamierza nie zwalniać ręki i doprowadza do remisu 5-5 a nawet wychodzi na prowadzenie 6-5. Andrzej wygrywa gema i mamy trzynasty gem. Andrzej w tiebraeku , cały czasu utrzymuje przewagę jednego dwóch punktów i wygrywa tiebraeka do pięciu, jak i całe spotkanie. Andrzej Pałosz – Marek Chmielewski 2-0 (6-0, 7-65).

Po tym meczu panowie Andrzej Pałosz i Marek Kozioł rozegrali spotkanie awansem z ósmej kolejki. Mecz opiszemy w swoim czasie. Niestety po tym meczu zastano na kortach istny armagedon. Korty w jakim stanie zostawili kolejnym graczom, jest druzgocące. Korty nie wyrównane, nie polane a narzędzia do pielęgnacji kortów,  nie odłożone na miejsce , Narzędzie , które służą do utrzymania kortów w należytym stanie powinny być składowana w ich  naturalnym „domu”, czyli wieszaku do tego przeznaczonego. Panowie zadbajcie o nasze wspólne dobro.

Ok. godz. 17.00 Dawid Skrzoska wszedł na odpowiednie obroty, o czym przekonała się Weronika Birosz. Debiut w drugiej lidze zapewne będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Głowa do góry! Teraz może być już tylko lepiej. Dawid Skrzoska – Weronika Birosz 2-0 (6-0, 6-0)

Zmagania w obecnym sezonie zainaugurowali także debliści meczem Tomasz Stępliński/Mikołaj Plak i Tomasz Siegert/Piotr Talaga. Wydawałoby się żę czwarta para poprzedniego sezonu postawi twardsze warunki człuchowsko-chojnickiej parze. Niestety, szczecineczcianie ugrali tylko trzy gemy i nie mieli pomysłu na świetnie grających Tomasza i Mikołaja. Goście na wschód od Czarnego zebrali bardzo pochlebne opinie od oglądających te mecz sympatyków tenisa ziemnego. Tomasz Stępliński/Mikołaj Plak – Tomasz Siegert/Piotr Talaga 2-0 (6-1, 6-2)

Data: 2023-05-07