Udany debiut Sławka Wrzeszcza w 1 Lidze

    W kończącym pierwszą kolejkę spotkaniu Piotr Kotys pokonał Emilię Bodnar. Emilia robiła co mogła ale dopiero w drugim secie otworzyła swoje konto punktowe. Piotr  tym wynikiem wywalczył pozycje lidera po pierwszej serii spotkań. Piotr Kotys – Emilia Bodnar 2-0 (6-0, 6-2)

 

     W pierwszej lidze także nie odnotowano niespodzianek i faworyci wygrali swoje spotkania. W pierwszym z nich Jakub Chmielewski tylko w pierwszym secie napotkał na opór beniaminka z Dąbek Michała Borzyszkowskiego ,oddając mu trzy gemy. W drugim secie Michał nie dostał już żadnej możliwości „rozbujania” się i załapał się na bajgla. Jakub Chmielewski – Michał Borzyszkowski 2-0 (6-3, 6-0).

 

    Na zakończenie pierwszej kolejki obejrzeliśmy chyba najciekawsze spotkanie sobotnich zmagań. Sławomir Wrzeszcz zadebiutował w pierwszej lidze i od razu przyszło mu się zmierzyć z trzecim zawodnikiem poprzedniego sezonu Markiem Chmielewskim. Mimo że Sławek kontrolował sytuacje na korcie to o zdobywane punkty wcale nie było tak łatwo. Mimo, że Marek postawił się Sławkowi to wynik na tablicy analogowej wskazywał na cos zupełnie innego. Po dwa gemy w każdej z partii dla Marka. Sławomir Wrzeszcz – Marek Chmielewski 2-0 (6-2, 6-2). Liderem po pierwszej kolejce został Jakub Chmielewski.

Data: 2024-05-13