Świetne widowisko Andrzeja i Mariusza

     W sobotni wieczór rozegrano jedno spotkanie w ramach pierwszoligowych rozgrywek, gdzie Sławomir Głyżewski podejmował człuchowianina Łukasza Kucia. Wielkim faworytem tego spotkania jest oczywiście złotowianin, który z dwoma zwycięstwami i kompletem punktów przewodzi w stawce pierwszoligowców. Dotychczasowy bilans 4-0/8-0/48-11 jednoznacznie pokazuje, że nie przypadkowo murowanym zwycięzcą tego spotkania jest obecny lider . Tak jak statystyki podpowiadały Sławomir dość szybko i łatwo uporał się z Łukaszem oddając mu tylko jednego gema. Sławek tym zwycięstwem zakotwiczył się samodzielnie na fotelu lidera, spychając Łukasza na ostatnie miejsce w tabeli. Sławomir Głyżewski – Łukasz Kuć 2-0 (6-0, 6-1)

 

     Niedzielny poranek rozpoczął się od dwóch spotkań gdzie Piotr Kotys , podejmował Weronikę Birosz a Tata Mariusz , nastolatka ze Szczecinka, Andrzeja Waligórskiego. Piotr w tym meczu był zdecydowanym faworytem i tez tak się stało. Weronika zapewne także zadowolona, gdyż otworzyła swoje konto gemowe. Piotr Kotys – Weronika Birosz 2-0 (6-0, 6-1).

 

     Dużo więcej emocji było w meczu Mariusza i Andrzeja. Panowie stworzyli świetne widowisko, wiele długich wymian, dobra gra przy siatce Andrzeja i szybkie backhand’y po linii sprawiały wiele trudności Mariuszowi. Mariusz natomiast odpłacał się Andrzejowi „siekierkami” w swoim stylu, z którymi nie do końca radził sobie najmłodszy gracz ligi. Pierwszy set bardzo wyrównany. Ktoś kto oglądał to spotkanie i nie liczyłby punktów,  zapewne nie odgadłby wyniku pierwszego seta. Wygrał go Mariusz 6-1. W drugim secie Andrzej zaczyna od wygranego gema, następnie oddaje Mariuszowi dwa i mamy 2-1 dla starszego z zawodników. Czwarty gem bardzo długi, na wiele przewag obroniony przez Andrzeja i mamy kontakt. Następnie Mariusz wygrywa gema i kolejna dwupunktowa przewaga. Kolejne trzy gemy padają łupem Andrzeja i robi się ciekawie bo 5-4 dla niego. Niestety , doświadczenie w tym meczu zwyciężyło , gdyż Mariusz zrewanżował się za porażkę poprzednich trzech gemów, zwycięstwem kolejnych trzech i całego meczu za komplet punktów. Andrzej Waligórski jednak pozostawił po sobie świetne wrażenie i w kolejnych meczach będzie kolejnym rywalom bardzo ciężko w konfrontacji z nim. Na trybunach , Andrzeja wspierała mama Anna, która co rusz dopingowała swojego syna. Wielkie gratulacje dla zawodników za ciekawe widowisko. Mariusz Birosz – Andrzej Waligórski 2-0 (6-1, 7-5).

 

     Po w/w meczach odbyło się spotkanie awansem pomiędzy Tomaszem Siegertem a Piotrem Kotysem. Wynik tego spotkania podamy jak będziemy na poziomie ósmej kolejki spotkań. O godzinie 12.00 miał się odbyć mecz pomiędzy Dawidem Skrzoską a Marcinem Mellerem. Panowie zarezerwowali kort ale o godz. 12,45 nikogo na nim nie było. Jeśli mecz się nie odbył, to panowie mają mały minus za blokadę kortów i nie odwołanie rezerwacji.

 

     O godz. 17.00 Sławomir Głyżewski uda się do Czarnego na mecz czwartej kolejki spotkań pierwszej ligi. Jego przeciwnikiem będzie Robert Kotys. Sławek , co oczywiste jest faworytem tego spotkania

Data: 2023-05-21