Sławomir Wrzeszcz pierwszym finalistą PL

Już tylko dwie niewiadome pozostały nam do zakończenia Pucharu Ligi. Po zaciętym meczu o wejście do wielkiego finału Sławomir Wrzeszcz pokonał utalentowaną Alicję Szwedę. Drugiego finalistę rozstrzygnie pojedynek pomiędzy Alicją i Jakubem Chmielewskiem. Mecz ten będzie 200-nym w historii tych rozgrywek. Sławomir Wrzeszcz – Alicja Szweda 2-0 (6-4, 6-3)

W pierwszej lidze rozegrano dwa spotkania w których to faworyci pewnie wygrali swoje spotkania.

Jakub Chmielewski – Marek Kozioł 2-0 (6-4, 6-3)

Andrzej Pałosz – Robert Kotys 2-0 (6-2, 6-1)

Walka o mistrzostwo jak i o miejsca na podium w dalszym ciągu nie jest rozstrzygnięta. Jeśli chodzi o walkę o utrzymanie i ewentualny udział w barażach to nic się w tej kwestii nie zmieniło. Kto spadnie a kto się utrzyma zdecyduje walka pomiędzy  zawodnikami Marek Kozioł, Robert Kotys, Jonasz Palicki i Paweł Kubik.

Najwięcej w ostatnim czasie dzieje się w lidze deblowej, a to za sprawą sporych zaległości, które sobie zawodnicy zafundowali.

W pierwszym spotkaniu Marek Chmielewski/Jonasz Palicki podejmowali szczecinecką parę Tomasz Siegert/Marek Miga. Mecz bardzo ciekawy, z wieloma ciekawymi wymianami w których to detale decydowały która z par wygra poszczególne gemy. Pierwszy set do stanu 2-2 bez wskazania kto był w tym fragmencie meczu lepszy. Kolejne cztery gemy wygrała miejscowa para i całego seta do dwóch. W drugim secie aktualni wicemistrzowie musieli się nieźle napracować , gdyż szczecineczcianie weszli na większe obroty . Cały drugi set włącznie z tiebraekiem to bardzo wyrównane spotkanie. Jednak to goście ze Szczecinka prowadzili w drugim secie 5-2. Szaleńcza pogoń miejscowych deblistów się opłaciła i doprowadzili do remisu 5-5 by kolejnego przegrać. Jednak dwunasty gem wygrali Marek z Jonaszem i mamy tiebraek i powrót z dalekiej podróży. W trzynastym gemie dopiero przy stanie 8-6 czarneńscy zawodnicy zakończyli swoje dzieło. Marek Chmielewski/Jonasz Palicki – Tomasz Siegert/Marek Miga 2-0 (6-2, 7-66)

W drugim spotkaniu aktualni liderzy Tomasz Stępliński/Mikołaj Plak , którzy nie znają smaku porażki, dość niespodziewanie stracili trzy gemy w pierwszym secie z niżej notowanymi Dariusz Tucki/Mariusz Birosz. W drugim secie było zgodnie z przewidywaniami, pewne zwycięstwo i umocnienie się na pozycji lidera. Tomasz Stępliński/Mikołaj Plak - Dariusz Tucki/Mariusz Birosz 2-0 (6-3, 6-0)

Mecz Dominik Zieniuk/Marcin Rusinek – Jakub Chmielewski/Marcin Meller , pierwotnie zweryfikowany jak obopólny walkower decyzją administratora ligi został zmieniony jako 2-0 (6-0, 6-0 v.o)

Na prowadzeniu z dużą przewagą dwie pary , które rozegrały dziesięć meczów, T.Stepliński/M.Plak z 26 ptk i M.Chmielewski/J.Palicki z 24 ptk. Zapewne te dwie pary rozstrzygną  w bezpośrednim meczy sprawę mistrzostwa ligi. Na trzecim miejscu z 18 ptk. T.Siegert/M.Miga w jedenastu spotkaniach.

Data: 2023-08-24