Skomplikowana sytuacja w Lidze Debla

W ostatnim czasie odbyło się pięć ważnych spotkań, które co prawda nie dały nam żadnej odpowiedzi co do kolejności na podium ale przybliżyły nas do czysto teoretycznych rozważań na temat szans poszczególnych par.

Szczecinecka para Tomasz Siegert/Piotr Talaga włączyli się do gry o podium w grze podwójnej. Tym razem postawili wysoko poprzeczkę głównym faworytom do mistrzostwa Paweł Kubik/Konrad Kopczak. Szczecineczcianie  w pierwszym secie dopiero w tiebraeku pokonali czarneńska parę. W drugim secie to zdecydowana i skuteczna gra Pawła i Konrada , która dała im zwycięstwo w tym secie. Trzeci set to powrót do gry Tomka i Piotra i pewne zwycięstwo w trzeciej odsłonie jak i w całym meczu. Tomasz Siegert/Piotr Talaga – Paweł Kubik/Konrad Kopczak 2-1 (7-64, 3-6, 6-2)

W drugim swoim meczu szczecineczcianie podejmowali aktualnych liderów tabeli ligi Deblowej Marka Chmielewskiego i Jonasza Palickiego. W pierwszym bardzo wyrównanym secie goście ze Szczecinka pokazali swoją wartość i wygrali go do czterech. W drugim secie role się odwróciły i to czarneńska para wgrała go w takim samym stosunku jak w pierwszym secie. Trzeci set to już demolka  w wykonaniu liderów tabeli i wygrana na sucho.  Tomasz Siegert/Piotr Talaga – Marek Chmielewski/Jonasz Palicki 1-2 (6-4, 4-6, 0-6)

Swoje drugie spotkanie w ostatnim okresie niemile będą pamiętali liderzy tabeli gry podwójnej Marek Chmielewski/Jonasz Palicki. Ich pogromcami byli Paweł Kubik/Konrad Kopczak. Czy takiego wyniku można było się spodziewać? Być może , ale chyba nie takiego gładkiego i szybkiego zwycięstwa Pawła i Konrada. Marek Chmielewski/Jonasz Palicki - Paweł Kubik/Konrad Kopczak 0-2 (1-6, 4-6)

Bardzo ważne spotkanie pomiędzy Jakubem Chmielewskim/Maciejem Winnickim a Tomaszem Siegertem i Piotrem Talagą odbyło się w czwartkowy wieczór. Przegrany z tej pary praktycznie straci szansę na mistrzostwo. Pierwszy set jak przystało na zawodników walczących o najważniejsze trofeum stał na bardzo wysokim poziomie i został rozstrzygnięty dopiero w trzynastym gemie na korzyść czarneńskiej pary. W drugim secie Jakub i Maciej przy stanie 5-2 dla nich pozwolili się zbliżyć przeciwnikowi na dystans jednego gema 5-4. Przy serwisie Jakuba mieliśmy kilka piłek meczowych i chyba czwarta z nich została wykorzystana. Bardzo ważne zwycięstwo Jakuba i Macieja. Tomasz i Piotr mają już tylko matematyczne szanse na mistrzostwo ale otwartą w dalszym ciągu  drogę do podium. Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki - Tomasz Siegert/Piotr Talaga 2-0 (7-64, 6-4)

Marek Chmielewski/Jonasz Palicki nie mieli problemów z pokonaniem outsiderów ligi deblowej Piotra i Roberta Kotys oddając swoim przeciwnikom zaledwie po dwa gemy w każdym secie.

Liderami w dalszym ciągu są Marek Chmielewski/Jonasz Palicki z siedemnastoma punktami. Na drugim miejscu dwie pary z 10 ptk ale aż o trzy mecze rozegrane mniej, mają Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki i Paweł Kubik/Konrad Kopczak.

Do rozegrania pozostało jeszcze trzynaście meczów. Jutro przekonamy się  w jakiej formie po dłuższej przerwie jest para Dominik Zieniuk i Marcin Rusinek i czy pokrzyżują plany pozostałym kandydatom do mistrzowskiego tytułu. Wydawałoby się że z każdym kolejnym meczem będziemy wiedzieli więcej a tym czasem sytuacja w tabeli zaczyna się coraz bardziej komplikować i o mistrzostwie mogą nawet zdecydować drobne szczegóły oraz bilans gemów

Data: 2022-07-30