Rozmowa z mistrzynią LK O.Hibner

          Zapraszam na rozmowę z Oliwią Hibner , najmłodszą zwyciężczynią Cladding Louvres Ligi kobiet. Dla przypomnienia naszym sympatykom , Oliwia ma 12 lat , jest uczennicą szkoły podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” . W poprzednim sezonie siódme miejsce , by po roku grania wywalczyć mistrzostwo.

CLTZ - Dzień Dobry  Oliwia

OH – Dzień dobry

CLTZ – Oliwia , powiedz tak szczerze czy zakładałaś sobie przed sezonem tak wysokie miejsce ? 

OH – Nie, zupełnie nie spodziewałam się, że zajmę I miejsce, chyba nikt się tego nie spodziewał.

CLTZ – ile dni w tygodniu spędzasz na treningach by osiągać tak znakomite wyniki?

OH – Na treningi uczęszczam dwa razy w tygodniu.

CLTZ – Grałaś dobrze zasadnicza rundę, którą zakończyłaś na trzecim miejscu, ale to co zrobiłaś w rundzie mistrzowskiej pokonując wszystkie zawodniczki , deklasując je zasługuje na szacunek. Co sprawiło że w decydującej rundzie zagrałaś tak rewelacyjnie?

OHWłaściwie sama nie wiem co się wydarzyło. Obiecałam sobie, że będę grać najlepiej jak potrafię i tak właśnie się stało.

CLTZ – Po zakończeniu ligi wystąpiłaś w dwóch turniejach singlowych i jednym deblowym. W pierwszym turnieju na czarnieńskiej ziemi w TOCC 266 W, radziłaś sobie świetnie ze starszymi zawodniczkami, ale kilka dni później z rówieśniczkami,   w turnieju w Charzykowach nie dałaś im żadnych szans. Jakie to uczucie gdy widzi się efekty swojej ciężkiej pracy?

OH – Bardzo fajne uczucie. Wreszcie zobaczyłam, że to co robię przynosi efekty, poczułam się zmotywowana do jeszcze cięższej pracy.

CLTZ – Jak zamierzasz przepracować zimę, wiedząc że w Czarnem nie mamy infrastruktury , która pozwoliłaby na regularny trening?

OH - Brak kortu krytego u nas na miejscu nie stanowi dla mnie większego problemu. W soboty mam treningi na sali gimnastycznej w mojej szkole, a w środy jeździmy z moją mamą na zajęcia do Szczecinka.

CLTZ – Co chciałabyś przekazać ,  swoim rówieśniczkom i nie tylko , które nie mogą się zdecydować na uprawianie tej wspanialej dyscypliny sportu?

OH – Uważam, że warto trenować grę w tenisa ziemnego ponieważ w przeciwieństwie do gier zespołowych, polegam tylko na sobie i gdy poniosę porażkę mogę mieć pretensje tylko do siebie, tak jak i sukces na który pracuję jest tylko moim sukcesem.

CLTZ – W co celujesz w kolejnym sezonie 2021? Czy będzie kolejne mistrzostwo? Wiadomo że bronienie tytułu jest trudniejsze od jego zdobycia gdy nie jest się wymienianym w gronie faworytów

OH – W kolejnym sezonie bardzo chciałabym obronić tytuł mistrzowski. Będę teraz pracować nad grą przy siatce, serwisem oraz backhandem, postaram się grać bardziej kątowo i myślę, że to przyniesie zamierzony przeze mnie cel.

CLTZ – Czy tenis jest dla ciebie formą zabawy , czy już zaczynasz myśleć poważniej na temat swojej przyszłości z tą dyscypliną sportu

OH – Na razie jest to dla mnie głównie zabawa, chociaż zastanawiam się czasem nad kontynuowaniem w przyszłości nauki w Sopockiej Akademii Tenisowej.

CLTZ – Rodzice także grają w CLTZ , powiedz czy to pomaga czy przeszkadza?

OH - Myślę, że nie ma to większego znaczenia, chociaż czasem gdy miewam gorsze chwile bardzo mnie motywują do dalszej walki o lepszą formę.

CLTS - Dziekuje że poswięciłaś nam swójk cenny czas i do zobaczenia w sezonie 2021

OH - Dziekuje bardzo. Widzimy się w 2021 roku

Data: 2020-11-07