Pracowity weekend na czarneńskich kortach

     Obie ligi są już na poziomie trzeciej kolejki spotkań. W pierwszej lidze rozegrano jedno spotkanie a w drugiej dwa. Odbyło się tez jedno inauguracyjne spotkanie Pucharu Ligi.

 

     Najciekawszym spotkaniem trzeciej kolejki była konfrontacja najbardziej doświadczonych w naszej lidze Jerzego Wołoszyna i Przemysława Hibnera. Obaj panowie pretendują do awansu do pierwszej ligi. Pierwszy set wyrównany z niewielką przewagą dla człuchowianina, który domknął pierwszego seta wygrywając go do czterech. Z każdą upływającą minutą, do głosu dochodził miejscowy zawodnik, który zdobywał coraz większy dystans nad Jurkiem i wygrał drugiego seta do dwóch. Stan meczu 1-1. W obecnym sezonie zwycięstwo 2-1 waży więcej, więc warto się bić o takie wygrane. Trzeci set to także przewaga Przemka nad Jurkiem, która zakończyła się jego zwycięstwem do trzech. Przemek po trzech spotkaniach jest w dalszym ciągu niepokonany. Jest to drugi mecz w tym sezonie Przemka, który przegrał pierwszego seta i wyszedł zwycięsko w całym meczu. Przemysław Hibner – Jerzy Wołoszyn  2-1 (4-6, 6-2, 6-3).

 

     Drugie spotkanie trzeciej kolejki rozegrali Andrzej Waligórski i Weronika Birosz. W obu setach Weronika dzielnie walczyła z Andrzejem ale tylko do połowy każdego seta. Pozwoliło jej to na ugranie pięciu gemów i pozostawienie dobrego wrażenie. Andrzej Waligórski – Weronika Birosz 2-0 (6-3, 6-2).

 

     Meczem Sławomir Wrzeszcz – Michał Borzyszkowski rozpoczęto trzecią odsłonę pierwszoligowych rozgrywek. Faworytem tego spotkania był Sławomir Wrzeszcz, który jak do tej pory nie poniósł żadnej porażki a nawet nie ma zawodnika, który urwałby mu seta. Michał raczej starał się z tego meczu urwać jak najwięcej i chyba ta sztuka mu się udała . Cztery gemy ze Sławkiem wstydu nie przynosi. Sławomir Wrzeszcz – Michał Borzyszkowski 2-0 (6-2, 6-2)

 

     Sławomir Wrzeszcz tego weekendu był bardzo aktywny. Z jego udziałem zainicjowano rozgrywki Pucharu Ligi . Jego pierwszym przeciwnikiem był czołowy gracz drugiej ligi Dawid Skrzoska. Dawid starał się jak mógł ale wystarczyło to na zaledwie jednego gema. Na Sławomira Wrzeszcza w drugiej rundzie czeka już Jakub Chmielewski . Los tak chciał, że poprzedni finaliści  spotkają się ze sobą już w drugiej rundzie. Sławomir Wrzeszcz – Dawid Skrzoska 2-0 (6-1, 6-0).

Pierwsza runda PL musi zostać rozegrana do 26.05.2024 a spotkają się w niej:

Tomasz Siegert  - Piotr Kotys

Emilia Bodnar – Paweł Kubik

Robert Kotys – Antoni Kępa

Mariusz Graczyk – Michał Borzyszkowski

Andrzej Ługom – Mariusz Birosz

 

Jak zwykle zapraszamy sympatyków tenisa na korty przy ZK w Czarnem.

 

     Od piątku 10.05 osoby nieaktywne w :Harmonogram dyspozycyjności i absencje” nie maja rezerwacji w „Monitoringu Kortów” Info o braku rezerwacji odbywa się za pomocą informacji zwrotnej na @ podanego przy rejestracji kortów. Już dwukrotnie nie zarejestrowano meczów, ale jakoś wszystko się kręci.

 

 

 

Data: 2024-05-13