Podsumowanie zmagań w Superlidze Open 2023

Pierwsza edycja Superligi Open dobiegła końca, mimo iż nie spełniła ona do końca oczekiwań organizatorów. Już na samym początku z ligi po porażce z Michałem Borzyszkowskim wycofał się jeden z jej pomysłodawców Marek Kozioł. W niedługim czasie   ze względów zdrowotnych musiał wycofać się późniejszy zwycięzca CLTZ Jakub Chmielewski, a po ½ zmagań Piotr Talaga, który zmienił miejsce zamieszkania. Tak więc do samego końca dotrwało pięciu zawodników, co nie czyni sukcesem powołania tego projektu. Ale to nie znaczy, że nie było emocji w inauguracyjnej edycji SO. Już na samym początku mieliśmy niespodziankę w postaci urwania seta przez Michała Borzyszkowskiego , Alicji Szwedzie. W Superlidze Open rozegrano 22 spotkania, 42 sety i 338 gemów. Odnotowano 3 mecze trzysetowe, 1 krecz i 2 walkowery oraz 1 tenisowy rowerek.

Całą Superligę Open wygrał złotowianin Sławomir Wrzeszcz, który bez straty seta zainkasował komplet 24 ptk. Drugie miejsce przypadło w udziale Alicji Szwedzie ze Szczecinka, która zgromadziła 17 ptk. O trzecie miejsce do samego końca toczyła się walka pomiędzy Tomaszem Siegertem i Robertem Kotysem. Ostatecznie o jeden punkt lepszy był Robert gromadząc ostatecznie 9 ptk. Tomasz tuż za podium z dorobkiem 8 ptk. Z zerowym dorobkiem na piątym miejscu Michał Borzyszkowski.

W tabeli wszechczasów na pierwszym miejscu Sławomir Wrzeszcz (17,6), tyle samo punktów zdobyła Alicja Szweda, plasując się na drugiej pozycji. Trzeci w tym zestawieniu jest Tomasz Siegert (8)

Sławomir Wrzeszcz triumfuje w takich klasyfikacjach jak: Wygrane w stosunku 2-0 (8), Mecze wygrane 6-0, 6-0 (1), mecze poniżej 20 gemów (8), ilość wygranych meczów (8), ilość wygranych setów (16), wygrane sety 6-1, 6-2 (9), wygrane sety 6-3, 6-4 (3),

Alicja Szweda triumfuje w takich klasyfikacjach jak: wygrane mecze trzysetowe (1), sety wygrane 6-0 (7), zwycięstwa od 1-0 do 2-1 (1), ilość wygranych gemów (110),

Robert Kotys triumfuje w takich klasyfikacjach jak: mecze wygrane po tiebraekach (3), sety wygrane po tiebraekach (2), sety wygrane 7-5 (2), mecze powyżej 20 gemów (3), małe punkty w tiebraekach (24), mecze 2-0 z ilością gemów powyżej 23 (1),

Tomasz Siegert triumfuje w takich klasyfikacjach jak: od 0-1 do zwycięstwa 2-1 (1),

Z sumy tych wszystkich rankingów najwszechstronniejszym zawodnikiem okazał się Sławomir Wrzeszcz , który zgromadził 157 pt. Niespodziewanie drugi jest Robert Kotys ze 153 ptk, a na trzecim miejscu Alicja Szweda gromadząc 151 ptk

Każdy uczestnik podczas uroczystego rozdania nagród zainkasował  odpowiednio 550 PLN, 400, 350, 250, 200 co daje w sumie 1750 złotych. Jak na możliwości CSTZ to naprawdę spore sumy.

Mam nadzieję że w sezonie 2024 chętnych zawodników na poziomie Sławka i Alicji znajdzie się więcej i nie trzeba będzie dokooptowywać do ligi zawodników teoretycznie słabszych, bo nie taki jest cel tej ligi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i mam nadzieję że spotkamy się za rok kontynuując rozpoczęte w tym roku rozgrywki. Do zobaczenia !!!

Data: 2023-10-17