Podsumowanie zmagań w III lidze w sezonie 2021

     Podsumowanie zmagań trzecioligowców należałoby zawęzić do pierwszych pięciu zawodników gdyż pozostali mieli tak dużą stratę ,która spowodowana była brakami organizacyjnymi  że nie warto poświęcać zbyt wiele czasu, tylko na fakt że odbyli te rozgrywki. Awans uzyskało dwóch najlepszych zawodników ligi Mirosław Kisełyczka i Dawid Skrzoska. Wielkie gratulacje.

     Liderem trzecioligowych zmagać został Mirosław Kisełyczka , który wygrał wszystkie spotkanie nie przegrywając nawet seta. Stracił statystycznie w jednym meczu 1,1 gema. Niewiarygodne!. Mirek był w sezonie 2021 nie osiągalny dla pozostałych zawodników i myślę że na poziomie drugoligowym także odegra znacząca rolę. Mirek w kolejnym sezonie wystartuje jako ligowa „22”.

V-ve liderem tabeli został Dawid Skrzoska , który uległ tylko liderowi tabeli. Co prawda były to dotkliwe porażki ale powetował je sobie zwycięstwami w pozostałych meczach. 14 zwycięstw to jednak spory dorobek. W drugiej lidze Dawid będzie musiał jednak coś dołożyć by walczyć o utrzymanie się. Dawid wystartuje w 2022 roku z „27”.

Na najniższym stopniu podium stanął kolejny debrznianin, Daniel Janusz  który wyszarpał podium w bezpośredniej walce w Michałem Borzyszkowskim. Co prawda strata do prowadzącej dwójki była dziewięcio punktowa, to satysfakcja z podium zapewne jest znacząca. Wystarczy że tylko jeden zawodnik wycofa się z rywalizacji a Daniel zastąpi jego miejsce w drugiej lidze. W kolejnym sezonie wystartuje jako ligowa „34”.

Michał Borzyszkowski musi się zadowolić miejscem tuż za podium. Fakt że technicznie to najlepszy zawodnik z całej stawki, może zaprocentować w kolejnym sezonie. Jeśli nie znajdzie się wśród trzecioligowców w sezonie 2022 taki hardcore jak Mirek Kisełyczka to Michał powalczy o awans do drugiej ligi. W przyszłej rywalizacji zagra z „35”

Paweł Mróz , po fatalnym początku może uznać ten sezon za udany. Chyba nie dało się więcej ugrać niż piąte miejsce. 22 punkty i 7 zwycięstw to co może satysfakcjonować ale w przyszłym sezonie należałoby się przyłożyć od samego początku trwania rozgrywek a wtedy będzie można pomyśleć o czymś więcej niż tylko połowa tabeli.

Pozostałe miejsca zajęli: 6.Daniel Hnatczak, 7.Cezary Kozioł, 8.Arkadiusz Terechów, 9.Zdzisław Wąsowicz. Dawid Malinowski wycofał się z rozgrywek po pierwszej kolejce spotkań. Między piątym a szóstym zawodnikiem było aż 18 punktów różnicy !!!.

    Trzecioligowcy w sezonie 2021 rozegrali 72 spotkania, 145 setów i 1155 gemów. Rozegrano aż 13 spotkań trzysetowych, pięć w których mięliśmy tiebraek, jeden krecz i aż po sześć  walkowerów i walkowerów obopólnych. Niestety aż 17% meczów zakończonych walkowerami chluby tym rozgrywkom nie przynosi.

W całej historii  trzeciej ligi rozegrano 251 meczów, 538 setów i 4386 gemów.

     Z tabeli progres/regres wynika że jakiejś specjalnej walki o poszczególne miejsca nie była , wszystko szło jednostajnym tempem, zawodnicy od początku rozsiedli się  w swoich pozycjach. Jedynie na ¾ dystansie widać był walkę o najniższy stopień podium. Dziękuję za walkę i mam nadzieję że w następnym sezonie trzecioligowcy w komplecie będą zdyscyplinowani. Do zobaczenia w 2022 roku.

Data: 2021-09-18