Podsumowanie zmagań w I Lidze 2021

Podsumowanie zmagań w I Lidze

     Jak wszyscy wiemy 2021 rok  należy do Konrada Kopczaka , który został mistrzem ligi po raz pierwszy, wygrywając swoje wszystkie spotkania tracąc zaledwie jednego seta. Po pierwszej rundzie Konrad miał zaliczkę zaledwie jednego punktu ale w drugiej rundzie dołożył kolejne trzy. Wielkie gratulacje dla nowego mistrza. Konrad jest aktualnie liderem klasyfikacji tj:

Mecze wygrane 6-0,6-0 ; sety wygrane 6-0. Jest trzecim zawodnikiem w Sumie rankingów, v-ce liderem tabeli wszech czasów. W kolejnym sezonie wystartuje jako ligowa "2".

 

Wielkim przegranym , jeśli tak można nazwać v-ce mistrzostwo jest Jakub Chmielewski . Trzykrotny mistrz ligi jedyne czego nie osiągnął to „ligowego szlema”. W tym roku była idealna okazja gdyż , Jakub wygrał ligę deblową, jest w finale Pucharu Ligi. Niestety Konrad pokrzyżował plany Jakubowi , który musi czekać cierpliwie  na sezon 2022 by walczyć o to czego jeszcze nie zdołał wygrać. Jakub jest aktualnie liderem klasyfikacji tj:

Mecze wygrane w stosunku 2-0; mecze poniżej 20 gemów; mecze od porażki 0-1 do zwycięstwa 2-1; ilość tytułów mistrzowskich; ilość wygranych meczów; ilość wygranych setów; ilość wygranych gemów; ilość wygranych setów 6-1,6-2 ; ilość wygranych setów 6-3,6-4. Kuba jest także liderem sumy rankingów i tabeli wszech czasów. W kolejnym sezonie wystartuje jako ligowa jedynka.

 

„Brąz” przypadł w udziale złotowianinowi Sławomirowi Głyżewskiemu, który pierwszą i druga rundę zakończył na trzeciej pozycji co przełożyło się na w generalce na najniższy stopień podium. Jestem bardzo ciekawy jak będą wyglądały potyczki Sławka w kolejnych sezonach. Uważam że stać go na nawiązanie walki z naszymi najlepszymi zawodnikami. Sławek jest 14-tym zawodnikiem sumy rankingów, 13 w tabeli wszech czasów . w następnym sezonie wystartuje z 10-tką.

 

Piąty po pierwszej rundzie , czwarty po drugiej dało Markowi Chmielewskiemu miejsce tuż za podium. Sezon zaczął się fatalnie dla Marka porażką z Markiem Kozłem. Później było już tylko lepiej. Ciekawe kiedy Marek doczeka się podium bo poczynając od 2016 roku zajmował odpowiednio 4,4,4,6,5,4 miejsca. Jak będzie w 2022 roku?. Marek jest aktualnie liderem klasyfikacji tj:

Mecz 2-0 z ilością gemów powyżej 23. Jest 5-ty w sumie rankingów, trzeci w tabeli wszech czasów. Wystartuje w sezonie 2022 jako ligowa trójka.

 

Piąte miejsce zajął Marek Kozioł. Jest to najwyższe miejsce w jego karierze. Czwarty zawodnik pierwszej rundy został okrzyknięty „czarnym koniem” pierwszej ligi. Niestety w drugiej rundzie koń zdechł i wylądował na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie dwoma punktami. Jednak zaliczka z pierwszej rundy był na tyle duża że wystarczyło to na znakomite piąte miejsce. Marek jest także pierwszym zawodnikiem w historii ligi , który rozegrał 100 meczów na  tym poziomie rozgrywek. Gratulacje!. Marek w sumie rankingów zajmuje 12-te miejsce , w tabeli wszech czasów 8. W nowym sezonie zagra z 5-tką

 

Paweł Kubik jest zawodnikiem , który w swoim debiucie w pierwszej lidze znalazł się na wysokim szóstym miejscu. Pierwsza runda na szóstkę, a druga na piątkę. W końcowym rozrachunku Paweł może ten sezon zaliczyć do udanych. Czy za rok powtórzy swoje znakomite osiągnięcie? Paweł w sumie rankingów zajmuje 18-tą pozycję, w tabeli wszechczasów jest 21-szy. W nowym sezonie zagra z 12-tką

 

Na siódmym miejscu kolejny debiutant Łukasz Kuć. Wydawało się że będzie miał najmniejsze szanse na utrzymanie się , gdyż jego awans do pierwszej ligi był wypadkową wielu zdarzeń. Jednak Łukasz udźwignął ciężar i w następnym sezonie ponownie zmierzy się na tym szczeblu rozgrywek. W sumie rankingów Łukasz zajmuje 20 pozycję. Dokładnie taką samą w tabeli wszech czasów. W nowym sezonie zagra z 11-tką

 

Ósemka jednak pechowa dla Darka Tuckiego. Zajął on ostatnie miejsce spadkowe. Na koniec świetny akcent w postaci wygranego meczu za komplet punktów. Szkoda że tak późno. Powrót do grona pierwszoligowców nie będzie taki prosty gdyż II liga w sezonie 2022 będzie najmocniejsza w historii CLTZ. Darek w sumie rankingów zajmuje wysokie 5-te miejsce, w tabeli wszech czasów 9-te. W nowym sezonie wystartuje z 7-mką i będzie najwyżej rozstawionym zawodnikiem w drugiej lidze.

 

Pozostałe miejsca spadkowe zajęli zawodnicy , którzy dość szybko wycofali się z rywalizacji. Jonasz Palicki ze względów na nadmiar obowiązków skupił się tylko na grze deblowej , gdyż uznał że zobowiązanie wobec kolegi Marka Chmielewskiego jest ważniejsze niż własny interes. Brawo Jonasz za postawę, której kilka osób mogłoby się od Ciebie uczyć. Przemysław Hibner od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją, która uniemożliwiła mu start w pierwszoligowych rozgrywkach. Miejmy nadzieję że w 2022 roku upora się z kontuzjami i wygra II ligę.

 

     W sezonie 2021 pierwszoligowcy rozegrali 56 meczów, 119 setów i 1029 gemów. We wszystkich latach (2016-2021) pierwszoligowcy rozegrali 692 meczów, 1479 setów i 12297 gemów.

 

     Z tabeli progres/regres wynika że w ok. 10 kolejce kolejność  miejsc od 3-10 zostały ustalone. Walka trwała tylko między dwoma pierwszymi zawodnikami. Jeszcze na trzy kolejki przed końcem ligi liderem był Jakub Chmielewski.

 

W 2022 roku do zawodników z I Ligi : Konrad Kopczak, Jakub Chmielewski, Sławomir Głyżewski, Marek Chmielewski, Marek Kozioł, Paweł Kubik, Łukasz Kuć, dołączą zawodnicy, którzy uzyskali awans z II ligi , Robert Kotys i Maciej Winnicki oraz wracający po kontuzji Andrzej Pałosz

Data: 2021-09-14