II Liga - Podsumowanie pierwszej rundy

Podsumowanie pierwszej rundy II ligi

II Liga to najsłabiej radząca sobie organizacyjnie  spośród wszystkich lig . Mam wrażenie że niektórzy zawodnicy są myślami zupełnie w innej przestrzeni, z której nie widać własnych błędów , a które mogłyby wnieść odrobinę pokory w ich umysły. Drugoligowcy w obecnym sezonie rozegrali 28 meczów, 59 setów i 494 gemów. W całej historii II Ligi rozegrano 290 meczów, 634 setów i 5338 gemów

Liderem pierwszej rundy wśród drugoligowców jest Robert Kotys, który wygrał wszystkie siedem spotkań. Czy w kolejnej rundzie znajdzie się zawodnik , który przerwie jego zwycięską passę? Jest to możliwe, tym bardziej że nie jest to zawodnik , który dominuje na kortach.

V-ce liderem tabeli został niespodziewanie Maciej Winnicki, który wygrał sześć spotkań za komplet punktów ulegając tylko liderowi tabeli. Maciej z realnymi szansami na awans do ekstraklasy tenisowej w Czarnem, ale warunek jest jeden , druga runda musi był przynajmniej taka sama jak pierwsza, gdyż za plecami zawodnicy nie odpoczywają.

Trzecie miejsce przypadło w udziale Mariuszowi Biroszowi , który uległ tylko zawodnikom liderującym w tabeli II Ligi. Jak znam Mariusza charakter to na pewno nie odpuści Maciejowi drugiego miejsca, a pojedynek między nimi będzie zapewne kluczowy i powinien być ciekawym widowiskiem.

Łukasz Kościan znalazł się na wysokim czwartym miejscu z 10 punktami. Łukasz wygrał trzy mecze a w czterech musiał uznać wyższość rywali. Strata do trzeciego Mariusza to już 5 punktów i raczej nie do odrobienia. Myślę że Łukasz powinien skupić się na walce o utrzymanie, i chociaż przewaga nad strefa spadkową wydaje się być bezpieczna to czujność trzeba zachować.

Na piątym miejscu zacumował człuchowianin Jerzy Wołoszyn , który zgromadził dziewięć punktów, wygrywając trzy mecze. Jurek z wielkimi szansami na utrzymanie się w lidze, chociaż przed sezonem sam nie wierzył że będzie mu szło tak dobrze. Jeżeli powtórzy swój  wynik w drugiej rundzie zostanie wśród drugoligowców na sezon 2022.

Szóste miejsce , pierwsze spadkowe zajmuje Maciej Cierpisz , który chyba także nie spodziewał się że tak dobrze będzie mu się wiodło w drugiej lidze, tym bardziej że poprzedni sezon nie dawał żadnych nadziei . mimo dobrego występu w pierwszej rundzie Maciej musi dołożyć coś jeszcze by myśleć o utrzymaniu się w II Lidze. Myślę że jest to możliwe

Andrzej Ługom po niemrawym początku wyraźnie się obudził i rozpoczął pościg za zawodnikami, którzy są po za strefą spadkową. Co prawda do odrobienia są 4 punkty, ale dla Andrzeja w dobrej dyspozycji nie powinno to stanowić problemu. Andrzej wie że ta runda to występ poniżej oczekiwać. Teraz może być już tylko lepiej .

Paweł Herchel – chciałbym napisać dużo ale w negatywnym kontekście, tylko pytanie po co. Paweł ma szansę zapisać się w historii ligi jako pierwszy zawodnik z ujemnym kontem punktowym. Przy tak źle zorganizowanym zawodniku obawiam że to konto ujemne się powiększy.

Dominik Zieniuk i Karol Olczyk wycofali się z rozgrywek. Jeśli zgłoszą się do rozgrywek w sezonie 2022 wystąpią w trzeciej lidze.

 

Data: 2021-07-21