Podsumowanie gry podwójnej w sezonie 2021

      Gra podwójna mężczyzn rozgrywana po raz trzeci, także zakończyła swoje zmagania. Niekwestionowanymi mistrzami zostali Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki. Ostrą i bardzo emocjonującą walkę o v-ve mistrzostwo wygrali Łukasz Balicki/Robert Sokołowski z czarnieńską parą Marek Chmielewski/Jonasz Palicki. Troszeczkę do podium zabrakło parze Dominik Zieniuk/Marcin Rusinek, którzy przez cały sezon „kręcili” się w obszarze trzeciego miejsca. Debliści w obecnym sezonie rozegrali 72 mecze , 159 setów i 1423 gemów. Padło aż 19-ście trzysetowych wyników to daje ponad 26% wszystkich meczów. Zanotowano aż jedenaście meczów w których padł tiebraek, było piec pojednynków kreczowanych i dwa walkowery oraz dwa walkowery obopólne. W swojej historii debliści rozegrali 189 meczów, 159 setów i 3048 gemów.

W sezonie 2021 zasłużenie zwycięzcami zostali Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki. Czarnieńska para wygrała 14 z 16 meczów. Najciekawsze że oba przegrane pojedynki były z aktualnymi v-ce mistrzami ligi. W sumie rankingów i tabeli wszech czasów są na pierwszym miejscu a w sezonie 2022 wystartują jako ligowa „1”

V-ve mistrzami ligi zostali rewelacyjnie grający panowie z Dębnicy i Jaromierza, Łukasz Balicki/Robert Sokołowski. Tylko oni zdołali pokonać mistrzów ligi i to dwukrotnie!!!. Niestety kilka drobnych wpadek z teoretycznie słabszymi przeciwnikami spowodowało że nie sięgnęli po mistrzostwo. Srebro jednak jest dużym sukcesem i rokuje na przyszłość. Panowie w sumie rankingów zajmują drugie miejsce, w tabeli wszech czasów także drugie miejsce . W sezonie 2022 zagrają jako ligowa „7”

Na trzecim miejscu uplasowali się główni faworyci ligi deblowej do zajęcia pierwszego miejsca Marek Chmielewski/Jonasz Palicki. Początek ligi nie wskazywał że będą musieli w końcówce sezonu drżeć o pozostanie na podium. Jeszcze w 16 kolejce byli na czwartym miejscu , ale doskonały finisz i słabsza dyspozycja w końcówce sezonu czwartej pary deblowej spowodowała że  wyszarpali   brąz. W sumie rankingów zajmują piąte miejsce, w tabeli wszech czasów piąte miejsce a w sezonie 2022 zagrają z „8”

Największymi przegranymi byli Dominik Zieniuk/Marcin Rusinek. Para która grała znakomicie, nawiązywała walkę z każdą z par na podium musi zadowolić się miejscem tuż za podium. Jedno jest pewne jeśli zagrają ze sobą w przyszłym sezonie to będą spokojnie mogli walczyć o mistrzostwo ligi. W sumie rankingów panowie zajmują trzecie miejsce, w tabeli wszech czasów czwarte miejsce a w sezonie 2022 zagrają jako ligowa „11”

Piąte bardzo wysokie miejsce zajęła para chojnicko-człuchowska Łukasz Kuć/Przemysław Bajgot. W początkowej fazie świetna gra ale zero punktów a to za sprawą bardzo silnych zawodników. Mimo to nie były to mecze przegrane w których musieli się czegoś wstydzić. Później było już tylko lepiej i panowie Łukasz i Przemek mogą ten start uznać za udany. W sumie rankingów zajmują dwunaste miejsce, w tabeli wszech czasów piętnaste miejsce a w sezonie 2022 zagrają jako ligowa „16”

Marek Kozioł/Konrad Kopczak to chyba największe rozczarowanie ligi. Po świetnym początku i pokonaniu obecnych v-ce liderów wydawało się że spokojnie mogą walczyć o podium . Niestety druga część sezonu fatalna a w końcówce zupełne odpuszczenie. Dzięki słabej grze w grze podwójnej Konrad Kopczak nie zdobył szlemika CLTZ. Dorobek pary z Nadziejewa i czarnego wystarczył zaledwie na szóste miejsce. W sumie rankingów zajmują czwarte miejsce , w tabeli wszechczasów trzecie miejsce a w sezonie 2022 zagrają jako ligowa „2”

Siódme miejsce zajęli Paweł Kubik/Dariusz Tucki. Panowie rozegrali dwie różne rundy w sezonie 2021. Pierwsza to taka o której chcieli by jak najszybciej zapomnieć. Druga rewelacyjna, która pozwoliła im opuścić ostatnie miejsce w tabeli a później wspiąć się troszeczkę wyżej. Do piątego miejsca zabrakło cztery punkty. Jeśli panowie zdecydują się w następnym sezonie kontynuować wspólną grę to będą w tabeli wyżej nić w obecnym sezonie. W sumie rankingów zajmują siedemnaste miejsce, w tabeli wszech czasów osiemnaste miejsce a w sezonie 2022 zagrają jako ligowa „18”

Ósme miejsce zajęli Marcin Meller/Jerzy Wołoszyn. Myślę że są bardzo rozczarowani swoimi występami, nie tak sobie wyobrażali zakończenie i nie na takim miejscu. Myślę że będą obaj panowie z Człuchowa mieli problem by wystartować w kolejnych zawodach w 2022 roku. W sumie rankingów zajmują osiemnaste miejsce w tabeli wszech czasów dwudzieste czwarte miejsce . W kolejnym sezonie przysługuje im numer „24”

Dziewiąte miejsce zajęła czarnieńska para Mariusz Birosz/Robert Kotys. Po zaskakującym niezłym początku , z każdym kolejnym meczem było już tylko gorzej. Panowie grają ze sobą drugi sezon a progresu w dalszym ciągu nie widać. Z pełną odpowiedzialnością mogę napisać że to był ostatni sezon  razem obu panów w lidze deblowej. W sumie rankingów zajmują dziewiętnaste miejsce w tabeli wszech czasów dwudzieste drugie miejsce. W kolejnym sezonie nie będą brali udziału. Aktualnie są sklasyfikowani na trzynastym miejscu.

Ostatnie miejsce zajęła para Maciej Cierpisz/Karol Olczyk. Para ta zaraz na początku rozgrywek wycofała się z nich.

Aktualni liderzy wskakując na tron w siódmej kolejce nie zeszli z niego do samego końca rozgrywek. Na trzy kolejki przed końcem Łukasz z Robertem zapewnili sobie v-ce mistrzostwo ligi kosztem Marka i Jonasza. Marek i Jonasz w kolejce piętnastej spadli na trzecia pozycję , kolejkę później wypadli poza podium ale w kolejce przedostatniej wrócili na ostatni stopień podium.Mariusz i Robert zaczynali od drugiego miejsca by skończyć na ostatnim. Marek z Konradem w trzeciej kolejce liderowali a skończyli na szóstym miejscu. Pozostałe pary zaczynały i kończyły  w miarę na tym samym poziomie. Do zobaczenia w 2022 roku!!! 

Data: 2021-09-18