Podsumowanie I rundy gry podwójnej

    Dokończono ostatnie spotkania w lidze deblowej. Mecze te przyniosły zmianę na pozycji lidera tabeli gry podwójnej, a to za sprawą zwycięstwa pary J.Chmielewski/M.Winnicki nad D.Zieniukiem/M.Rusinkiem . Spodziewano się zaciętego spotkania a wyszło dość łatwe i pewne zwycięstwo aktualnych liderów. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 (6-3,6-2).

W ostatnim meczu D.Zieniuk/M.Rusinek – P.Kubik/D.Tucki 2-0 (6-4,6-1)

Podsumowanie I rundy gry podwójnej

Dzięki znakomitemu finiszowi J.Chmielewskiego/M.Winnickiego zameldowali się oni na szczycie tabeli ponosząc tylko jedną porażkę w drugiej kolejce z Ł.Balickim/R.Sokołowskim. 20 punktów , które zgromadzili stawia ich w komfortowej sytuacji przed rundą finałową . Panowie widać wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu i starają się mieć wszystko w swoich rękach, nogach i głowach.

Świetną postawą wykazali się także M.Chmielewski/J.Palicki, którzy zgromadzili o jeden punkt mniej niż liderzy rozgrywek, ponosząc dwie porażki w kolejkach 6 i 7. Myślę że sytuacja obu zawodników jest także komfortowa i zapewne przepuszczą atak na pozycje lidera. Mamy w tym roku kilka mocnych par więc jedna czy dwie porażki w niczym nie przeszkadzają ale runda rewanżowa rządzi się swoimi prawami, więc lepiej nie tracić głupich punktów. Moim zdaniem Marek i Jonasz na pewno będą na podium , pytanie tylko na  jakim jego  stopniu staną.

D.Zieniuk/M.Rusinek zaczęli od liderowania w pierwszych dwóch kolejkach, następnie krążyli w okolicach 5 , 6-go miejsca by ostatecznie wylądować na najniższym stopniu podium z 16-ma punktami. Panowie ponieśli dwie porażki, a strata punktowa do najlepszej dwójki wynika z faktu że często zwyciężali za dwa punkty. Czy strata do lidera 4  ptk. to dużo? Myślę że tak  , ale jak zagrają drugą rundę perfekcyjnie to zapewne szanse na mistrzostwo wzrosną, tym bardziej że potencjał mają znakomity.

Także 16 ptk. zainkasowała para M.Kozioł/K.Kopczak. Jeśli Marek dotrzyma kroku Konradowi to jest szansa że włączą się w walkę o mistrzostwo, a już na pewno o podium. To co nie udało się w poprzednim sezonie (4miejsce) może udać się w obecnym, ale trzeba urywać punkty czołowej trójce. Inaczej możemy być świadkami powtórki miejsca tuż za podium. Trzy porażki w jednej rundzie , powodują brak podium.

Piąte miejsce przypadło w udziale znakomicie grającej parze Ł.Balicki/R.Sokołowski. Tylko dwie porażki a jednak tylko 15 ptk. Przyczyną takiego stanu są zwycięstwa za 2 punkty z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Jeśli panowie podejdą do sezonu maksymalnie skoncentrowani i nie zaliczą wpadek z pierwszej rundy to myślę że włączą się w grę o mistrzostwo.

Na szóstym miejscu para Ł Kuć/P.Bajgot, która jest za słaba na czołówkę a za mocna na dolną część tabeli. 10 ptk. to całkiem niezła liczba punktów. Panowie pokazali że potrafią urywać punkty najlepszym ale zdarzały im się też wpadki ze słabszymi parami. Para człuchowsko-chojnicka powinna zgromadzić na swoim koncie przynajmniej trzy oczka więcej i wtedy byłaby realna szansa na walkę o podium a tak trzeba odrabiać do niego aż 6 ptk.

Siódemka przypadła teoretycznie najsłabszej parze w całym zestawieniu M.Birosz/R.Kotys. Tylko jedno zwycięstwo, co prawda niespodziewane, ale jednak wystarczyło na całkiem niezłą pozycję . Nie chcę źle prorokować ale wszystko na co było ich stać jest już za nimi i runda rewanżowa dla czarnieńskiej pary będzie bolesna.

Na ósmym miejscu człuchowska para M.Meller/J.Wołoszyn , to chyba największe rozczarowanie pierwszej rundy. Co prawda mieli kilka ciekawych meczów, ale jedno zwycięstwo to za mało by mogli oni zaliczyć tę rundę do udanych. Czekamy na serię zwycięstw w ich wykonaniu i na poprawieniu swojej pozycji.

Na przedostatnim miejscu dość niespodziewanie para P.Kubik/D.Tucki. Także jedno zwycięstwo i żadnej porażki 1-2 , stawia ich na ostatniej pozycji wśród grających par. Co prawda panowie w ostatnim czasie nawiązują walkę z najlepszymi, to muszą jeszcze do tego dołożyć troszeczkę skuteczności a zwycięstwa przyjdą same. Myślę że w rundzie rewanżowej jeszcze namieszają w tabeli.

M.Cierpisz/K.Olczyk – wycofali się z rozgrywek w jej początkowej fazie

Data: 2021-07-20