Krystalizuje się Podium w II Lidze

Dawno nie było nas wsród drugoligowców. Niestety to liga w której regularnośc nie jest najmocniejszą stroną.

VI Kolejka

Paweł Herchel – Maciej Winnicki – W końcu za trzecim razem udało się rozegrać to spotkanie. Poprzednie dwa podejścia były odwołane , raz przez warunki atmosferyczne a drugim razem sprawy osobiste nie pozwoliły Pawłowi stanąć do walki. Skończyło się tak jak musiało się skończyć, czyli rowerek dla Macieja. Paweł Herchel – Maciej Winnicki 0-2 (0-6,0-6)

Mariusz Birosz – Andrzej Ługom – Chciałoby się powiedzieć , oglądając to spotkanie że było łatwo, szybko i przyjemnie z perspektywy Mariusza. Trzeci zawodnik drugiej ligi był wyraźnie lepszym zawodnikiem od Andrzeja , który wyraźnie w tym roku ma problem ze zorganizowaniem się i jak tak dalej pójdzie swoje poczynania w roku 2022 rozpocznie w trzeciej lidze. Mariusz Birosz – Andrzej Ługom 2-0 (6-1,6-2)

Jerzy Wołoszyn – Maciej Cierpisz – Bardzo ciekawe spotkanie sąsiadów z tabeli , które zapewne będzie miało spore znaczenie w końcowym rozrachunku. Komplet punktów w takim meczu zawsze mnoży się razy dwa. Nie wiem czy to chwilowa zniżka formy Macieja , czy Jurek wchodzi na coraz większe obroty , jedno jest pewne , zwycięstwo Jurka wypełni zasłużone . Jerzy Wołoszyn – Maciej Cierpisz 2-0 (6-3,6-2)

VII Kolejka

Jerzy Wołoszyn – Maciej Winnicki – Maciej po rozegraniu kilku zwycięskich spotkań był faworytem tego spotkania. Jednak doświadczenie Jurka pokazało że w tej lidze trzeba liczyć się z nim w każdym meczu. Pierwszy set niezwykle wyrównany , lecz w końcowej fazie tego seta Maciej zachował więcej zimnej krwi i wygrał go 5-7. Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany i zakończył się w trzynastym gemie, także na korzyść Maćka. Jurek postraszył wicelidera tabeli , a wynik jaki panowie uzyskali jest na naszych kortach rzadkością. Jerzy Wołoszyn – Maciej Winnicki 0-2 (5-7,6-74)

Robert Kotys – Mariusz Birosz – Panowie spotkali się do tej pory cztery razy i ich bilans bezpośrednich meczy wynosił  2-2/5-5/48-42, więc nic dziwnego że wskazanie w tym meczu faworyta było niezwykle trudne. Obaj panowie w świetnej dyspozycji i wszystko wskazywało na to że zobaczymy dobre widowisko. Od mocnego uderzenia rozpoczął Mariusz wygrywając dwa pierwsze gemy. Następnie role troszeczkę się odwróciły i Robert wyszedł na prowadzenie 3-2, potem 3-3 i od tego stanu gemy wygrywał już tylko lider tabeli drugiej ligi. Pierwszy set 6-3 dla Roberta. W drugim secie Robert , zaczął wygrywać coraz więcej „winerrów” , popełniał mniej błędów i mimo że Mariusz grał cały czas na swoim poziomie to nie mógł nic zrobić już więcej w tym meczu . Robert Kotys – Mariusz Birosz 2-0 (6-3,6-0)

Andrzej Ługom – Paweł Herchel – 2-0 (6-0,6-0) v.o  - uffff………………………………………………………………

VIII Kolejka

Andrzej Ługom – Maciej Winnicki – Niestety w tym meczu Andrzej doznał szybkiej kontuzji, miejmy nadzieję że nie groźnej i kontynuacja zawodów stanie się faktem. Andrzej Ługom – Maciej Winnicki 0-2 (0-6-,0-6 kr)

Paweł Herchel – Robert Kotys – Paweł do tego meczu przystępował z ujemnym kontem punktowym , lecz jego postawa na korcie tego nie pokazywała. Dobry serwis, świetne mocne uderzenia dobra kontrola meczu. Niestety chyba tylko brak przygotowania powoduje że Paweł jak do tej pory nie ugrał żadnego punktu, a mógłby gdyby się lepiej zorganizował. Robert w takim przypadku wykorzystał wszystkie potknięcia Pawła i zafundował sobie rowerek Paweł Herchel – Robert Kotys 0-2 (0-6,0-6)

Mariusz Birosz – Łukasz Kościan – starcie trzeciego zawodnika z zawodnikiem , który ma realne szanse na utrzymanie się , zwiastował sporo emocji. Niestety Mariusz postawił twarde warunki na korcie i pozwolił Łukaszowi ugrać tylko cztery gemy . Łukasz po meczy był bardzo zawiedziony wynikiem, lecz głowa do góry , mamy jeszcze sporo meczów. Mariusz Birosz – Łukasz Kościan 2-0 (6-3,6-1)

IX Kolejka

Maciej Cierpisz – Mariusz Birosz – Kolejny szybki mecz Mariusza, który chyba zapewnił sobie już minimum podium w rozgrywkach drugoligowych. Maciej Cierpisz – Mariusz Birosz 2-0 (6-3,6-0)

Łukasz Kościan – Paweł Herchel – Patrząc na postawę obu panów , na zorganizowanie się w zawodach CLTZ nie należało się spodziewać innego wyniku niż zwycięstwo Łukasza. Tak też się stało , Łukasz wygrał to starcie dwukrotnie  do dwóch i może realnie myśleć o utrzymaniu się w drugiej lidze. Paweł natomiast , mimo iż do zakończenia sezonu jest jeszcze sporo meczów, jest już jedną nogą w trzeciej lidze. Łukasz Kościan – Paweł Herchel 2-0 (6-2,6-2)

Robert Kotys – Andrzej Ługom – Andrzej w tym meczu zaprezentował się naprawdę z bardzo dobrej strony. Zbieranie punktów to tylko kwestia czasu i jestem przekonany że zawalczy o utrzymanie się w drugiej lidze chociaż sytuacja w tabeli nie wygląda idealnie. Robert Kotys – Andrzej Ługom 2-0 (6-3,6-0)

Na czele tabeli z kompletem punktów Robert Kotys, który wyprzedza o jedno wygrane spotkanie rewelację II ligi beniaminka Macieja Winnickiego i o dwa zwycięstwa Mariusza Birosza lidera tabeli wszech czasów oraz lidera sumy rankingów na drugoligowym froncie.

Data: 2021-07-20