Pierwsze zwycięstwo Tomka w pierwszej lidze

W środę 09.05.2024 odbyło się tylko jedno spotkanie . Miejscowy zawodnik , Robert Kotys podejmował beniaminka pierwszej ligi ze Szczecinka, Tomasza Siegerta. Mecze między zawodnikami zawsze były zacięte i wszystko wskazywało na to, że i tym razem będzie podobnie. Bilans korzystny dla Tomasza 2-1. Mecz rozpoczął się od świetnej gry, zwłaszcza przy siatce gościa ze Szczecinka, który wygrał pierwsze 5 gemów . Przy  stanie 5-0 dla Tomasza , Robert wygrał pierwszego gema a następnie dołożył dwa i zrobiło się 5-3. Robert zamiast złapać wynik z niewiadomych przyczyn przegrał dziewiątego gema  mając go pod kontrolą i całego seta. W drugim secie gra się wyrównała a od dwóch wygranych gemów rozpoczął Robert. Mając w trzecim gemie 40-0 nie zdołał wygrać gema i zrobiło się 2-1, następnie 3-1 i znowu 40-0 dla Roberta i zamiast 4-1 mamy 3-2. Tomasz wygrał kolejnego gema i zrobił się remis. Następnie 4-3 dla Roberta, by po chwili przegrywał już 4-5. Zdołał jednak dość pewnie wyrównać na 5-5. Tomasz wygrywa gema na 6-5 , Robert nie bez problemów doprowadził do tiebraeku. W poprzednich dwóch spotkaniach między panami padły sety rozstrzygane w tiebraeku, jednego wygrał Tomasz a drugiego Robert. Tym razem wszystko wskazywało na to, że Tomasz szybko zamknie to spotkanie, gdyż na pierwszym przejściu w trzynastym gemie widniał wynik 5-1 dla niego. Jednak kolejne pięć piłek wygrał Robert i miał piłkę setową. Niestety dwie kolejne przegrał a Tomasz już pierwszą meczową wykorzystał i zgarnął komplet punktów. Dla Tomasza było to pierwsze wygrane spotkanie na szczeblu pierwszoligowym i co najważniejsze w pełni zasłużone. Tomasz Siegert – Robert Kotys 2-0 (6-3, 7-66)

Dzisiejszego poranka rozegrano spotkanie o mistrzostwo drugiej ligi gdzie Przemysław Hibner podejmował szczecineczcianina Andrzeja Ługoma. Przemysław w wybornej formie w tym sezonie, więc Andrzej musiał się wznieść na swój najlepszy tenis by myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. W pierwszym jak i drugim secie Przemek kontrolował wydarzenia na korcie i pewnie wygrał po raz trzeci z Andrzejem. Przemysław Hibner – Andrzej Ługom 2-0 (6-2, 6-2).

Zapraszamy sympatyków tenisa ziemnego na korty przy ZK w Czarnem. Wszystkie anonsowane mecze znajdziecie w górnej części przewijanej linijce na stronie tenisczarne.pl

Data: 2024-05-10