Pierwsze zwycięstwo D.Tuckiego i M.Birosza

     Ach co to był za piątek. Rozegrano w nim trzy mecze i w każdym z nich mieliśmy rozstrzygnięcia w tiebraekach. Najdłuższe spotkanie rozegrali debliści, Ryszard Szmyd/Jerzy Wołoszyn i Dariusz Tucki/Mariusz Birosz. Pierwszy set niezwykle wyrównany, ale w końcowej fazie seta Darek z Mariuszem wytrzymali ciśnienie i wygrali tego seta do czterech. W drugim secie działy się bardzo ciekawe rzeczy, Oprócz, świetnych wymian , zwłaszcza przy siatce , ciekawych zagrań z głębi pola, mieliśmy odjazdy i gonitwy wyniku. Szybkie prowadzenie 5-2 w drugim secie mieli Rysiek z Jurkiem lecz nie potrafili tego wykorzystać, mając piłki setowe. Darek i Mariusz dogonili gości i zrobiło się 5-5. Cóż z tego jeżeli dwa kolejne gemy , Darek z Mariuszem oddali bez walki, a piłka setowa została stracona po podwójnym błędzie Darka. 7-5 dla Ryszarda i Jurka w drugim secie. W trzecim secie, ponownie  szybkie prowadzenie zawodników z Lędyczka II i Człuchowa 3-0. Następnie wyrównanie i mamy 3-3. W końcu goście ze wschodu wychodzą na 4-3, 4-4, 5-4, 5-5 i 5-6 dla Ryszarda i Jerzego. Darek i Mariusz pewnie doprowadzają do tiebraeka. W tym momencie małe punkty zdecydują o zwycięstwie w całym spotkaniu. W trzynastym gemie doszło do niecodziennej sytuacji a to za sprawą zdobytych punktów tylko przez parę D.Tucki/M.Birosz. Trzeba podziękować zawodnikom za bardzo ciekawy pojedynek, dobrze się go oglądało. Tak trzymać. Ryszard Szmyd/Jerzy Wołoszyn - Dariusz Tucki/Mariusz Birosz 1-2 (4-6, 7-5, 6-70).

 

     Wcześniej rozegrano mecz nr 2222 w naszej lidze gdzie D.Zieniuk/M.Rusinek wpakowali rowerek małżeństwu, jedynemu mikstowi w naszej lidze Rozalii i Markowi Mozol.

 

     Następnie do zmagań przystąpili zawodnicy występujący w Pucharze Ligi. Łukasz Kuć podejmował na człuchowskiej ziemi Tomasza Stęplińskiego. W pierwszym secie to wojna totalna zakończona dopiero w trzynastym gemie, gdzie lepszy okazał się pierwszoligowiec. W drugim secie Tomasz nie podjął walki i przegrał tego seta na sucho. Łukasz awansuje dalej i czeka na zwycięzcę z pary Alicja Szweda – Andrzej Ługom. Tomasz nie odpada z rywalizacji idąc w stronę drabinki dla przegranych. Łukasz Kuć – Tomasz Stępliński 7-66, 6-0).

 

     W kolejnym meczu o awans do rundy drugie Pucharu Ligi Michał Borzyszkowski podejmował Dawida Skrzoskę. Przed meczem, bilans niekorzystny dla zawodnika z Dąbek 1-3/2-6/30-43, lecz ostatni pojedynek bezpośredni wygrał właśnie Michał 6-4, 6-2. Pierwszy set nie zapowiadał żadnych emocji a to za sprawą gładkiego zwycięstwa Michała 6-2. W drugim secie mieliśmy kolejny tiebraek, który musiał wyłonić zwycięzcę.  W tiebraeku poszło już gładko i Michał wygrał całe spotkanie. W tym meczu przez dłuższy czas ciężko było wskazać zawodnika lepszego. Panowie grali bardzo ciekawy tenis, zwłaszcza przy siatce . Michał Borzyszkowski – Dawid Skrzoska 2-0 (6-2, 7-62)

 

     W drugiej lidze,  w sobotni poranek, rozegrano dwa spotkania. Z zimowego snu obudził się Andrzej Ługom , który na to spotkanie dojechał ze sporym opóźnieniem, jednak zdołał wyjść na kort i pokonać całkiem dobrze radzącą sobie w drugiej lidze Emilią Drozd. Pierwszy set pod zupełne dyktando gościa ze Szczecinka. W drugim , Emilia postawiła twardsze warunki i ugrała z Andrzejem trzy gemy. Pomału ale do przodu. Andrzej Ługom – Emilia Drozd 2-0 (2-0 (6-0, 6-3).

 

     Do ciekawego spotkania doszło w Człuchowie gdzie spotkali się faworyci do awansu do pierwszej ligi. Mowa o Michale Borzyszkowskim i Marcinie Mellerze. Mecz bardzo wyrównany, ale w każdym z setów w jego końcowej fazie lepiej mentalnie wytrzymywał je Michał i zrobił już na samym początku wielki krok w kierunku pierwszej ligi. Michał Borzyszkowski – Marcin Meller 2-0 (6-3, 6-4).

 

     Na prowadzeniu w drugiej lidze Dawid Skrzoska z kompletem punktów. O jeden punkt mniej ma Michał Borzyszkowski a na trzecim miejscu Tomasz Siegert . Tabelę zamyka Emilia Bodnar z ujemnym kontem punktowym.

Data: 2023-05-20