Pierwsze punkty Andrzeja Ługoma

     W dzisiejszym dniu, w którym pogoda do gry w tenisa ziemnego była idealna, rozegrano trzy spotkania, jedno w Pucharze Ligi i dwa w ramach drugiej ligi oraz odkrywamy jeden wynik drugiej ligi , który odbył się awansem

 

     W pierwszym spotkaniu na poziomie drugoligowym spotkali się zawodnicy , którzy maja na swoim koncie komplet punktów. Jasne jest, że jeden z nich lub oboje mogą po dzisiejszym meczu mogą otworzyć swoje konto po stronie straconych setów. Piotr Kotys i Andrzej Waligórski spotkali się na korcie nr 2 i zagrali całkiem ciekawe spotkanie. Piotr w ostatnim meczu z Andrzejem przegrał 2-0 i w tym meczu też stawiałem na taki wynik. Pierwszy set bardzo wyrównany, ale Andrzej popełniał sporo niewymuszonych błędów i przy bezpiecznej grze Piotra musiało to się skończyć jego przegraną. Pierwszy set dla Piotra do czterech. W drugim secie Andrzej schłodził troszeczkę głowę i popełniał coraz mniej błędów, zwłaszcza przy siatce co zaowocowało wygraniem seta do trzech. W trzecim secie grał już tylko jeden zawodnik. Piotr najwyraźniej miał już dosyć tenisa i przy bardzo dobrej postawie Andrzeja wpakował Piotrowi bajgla i utrzymał prowadzenie w drugiej lidze. Andrzej Waligórski – Piotr Kotys 2-1 (4-6, 6-3, 6-0),

 

     W drugim meczu drugiej ligi , wracający po absencji i mistrzostwach WP w tenisie ziemnym, Andrzej Ługom podejmował Karolinę Kaszyńską. Lepiej w mecz weszła Karolina ale Andrzej, który jest z nami od 2017 roku i ma za sobą występy w pierwszej lidze wytrzymał napór młodej zawodniczki z Czarnego i wygrał pierwszą partię do dwóch. W drugiej partii było już zdecydowanie ciężej, lecz i tym razem doświadczenie wzięło górę. Andrzej Ługom – Karolina Kaszyńska 2-0 (6-2, 6-4)

 

     W meczu rozegranym awansem Przemysław Hibner nie dał żadnych szans Emilii Bodnar i wygrał to spotkanie , oddając młodej zawodniczce z Wyczech tylko jednego gema. Dla Przemka było to jubileuszowe 100-ne spotkanie w historii naszej ligi . Wielkie gratulacje. Przemysław Hibner – Emilia Bodnar 2-0 (6-0, 6-1)

 

     W tabeli na tronie rozsiadł się Andrzej Waligórski, który z 19 ptk w pięciu meczach przewodzi wśród drugoligowców. Na drugim miejscu jest Przemysław Hibner z 18 ptk, także w pięciu meczach. Na najniższym stopniu podium pozostał Jerzy Wołoszyn z 14 ptk w pięciu meczach. Czy Andrzej Ługom swoim zwycięstwem namiesza i nawiąże walkę o grupę mistrzowską? Nie ma już zawodników z czystym kontem w rozgrywkach drugiej ligi a bez porażki został tylko dwóch zawodników Andrzej Waligórski i Przemysław Hibner.

 

W Pucharze Ligi rozegrano jedno spotkanie gdzie Robert Kotys podejmował Michała Borzyszkowskiego z Dąbek. Michał w środę uległ Robertowi 1-2 w rozgrywkach pierwszoligowych , więc okazja do rewanżu była znakomita. Mecz z udziałem obu zawodników mógł się podobać, żadnej kalkulacji, szybkie wymiany  i sporo weenerów. Lepiej rozpoczął Michał bo od prowadzenia 2-0.      Robert doprowadził do wyrównania ale tylko na tyle było go stać w tym secie. W drugim secie ponownie Michał wyszedł na prowadzenie 2-0 i zamiast być 3-0 dla niego zrobiło się 2-1. Kolejne dwa gemy dla Roberta i mamy 3-2 dla niego. Kolejne trzy dla Michała i robi się 5-3. Robert jeszcze zdołał się obronić i zdobył gema na 5-4 ale Michał dokończył dzieła i udanie zrewanżował się Robertowi za niedawną porażkę w lidze. Robert Kotys – Michał Borzyszkowski 0-2 (2-6, 4-6).

 

     Michał teraz po stronie wygranych czeka na zwycięzcę z pary Marek Chmielewski – Mariusz Birosz, a Robert po stronie przegranych zmierzy się z bratem Piotrem.  

 

     Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za profesjonale podejście do ligowych spotkań, nie ma żadnych walkowerów, zgrzytów, świadomość że regulamin rozgrywek , jaki by on nie był należy przestrzegać jest wysoki, fotolelacje w dużym % trafiają do mnie a i czasami dostaję relację tekstową co ułatwia mi pracę nad materiałami , których jesteście beneficjentami. Fajnie że , póki co Monitoring w formie edycyjnej działa , nic się nie popsuło więc chyba wytrwamy z tym formatem do końca sezonu.

Data: 2024-06-08