Pięć spotkań na początek maja

Majówka minęła i uczestnicy ligi zabrali się do ciężkiej pracy, celem rozegrania meczów w ramach CLTZ w sezonie 2023. Po inauguracyjnych meczach w Superlidze Open, przyszedł czas na inauguracje pierwszej i drugiej ligi.

W pierwszej lidze jako pierwsi na kort wyszli Marek Chmielewski i Jonasz Palicki. Lepiej w ten mecz wszedł Marek, który szybko zyskał sobie przewagę 3-1, której już nie oddał do końca seta. W drugim secie to wyrównana walka , mimo iż Marek znowu osiągną przewagę 3-1 to Jonasz szybko doprowadził do remisu , a nawet wyszedł na prowadzenie 4-3.Ósmy gem był najdłuższym w tym meczu , gdzie Jonasz nie wykorzystał kilku piłek na 5-3. To musiało się zemścić, gdyż kolejne gemy wygrywał już tylko czwarty zawodnik poprzedniego sezonu. Marek Chmielewski – Jonasz Palicki 2-0 (6-2, 6-4).

W drugim rozegranym meczu w pierwszej lidze, Sławomir Głyżewski zagrał z aktywnym na początku ligi Jonaszem Palickim. Obaj panowie wracają do gry po dużych problemach zdrowotnych i zapewne upłynie jeszcze sporo czasu zanim dojdą do pełnej sprawności . W tym pojedynku lepszy okazał się złotowianin, który oddał Jonaszowi po trzy gemy w każdym secie. Panowie życzę Wam szybkiego powrotu do zdrowia.  Sławomir Głyżewski – Jonasz Palicki 2-0 (6-3, 6-3).

Marek i Sławek zostali pierwszymi liderami tabeli pierwszej ligi

W drugiej lidze wielką aktywnością popisuje się Jerzy Wołoszyn (60 l) , prawie najstarszy uczestnik zmagań ligowych. Co najciekawsze na swoją inaugurację wyznaczył sobie Andrzeja Waligórskiego ze Szczecinka, który z kolei jest najmłodszym uczestnikiem ligi mając zaledwie dwanaście lat. Na początek panowie pokazali charakter i grę do samego końca. Pierwszy set zakończył się dopiero w trzynastym gemie , gdzie Andrzej wypunktował w nim Jurka do trzech , zdobywając swój pierwszy punkt na czarneńskich kortach. W drugim secie gra była podobna, zacięta walka o każda piłkę , szybkie wymiany i ponownie panowie wykręcili mamy 5-5. W tym momencie Andrzej uznał, że kolejny tiebraek nie jest mu potrzebny i wygrał pozostałe dwa gemy , jak i całe spotkanie. Jerzy Wołoszyn – Andrzej Waligórski 0-2 (6-73, 5-7).

Jurek tego samego dnia rozegrał jeszcze jedno spotkanie. Tym razem przeciwniczką była młoda zawodniczka  w Wyczech , Emilia Bodnar. W tym meczu Jurek nie dał się ponownie zaskoczyć młodzieży i pewnie wygrał to spotkanie, inkasując swoje pierwsze punkty w sezonie 2023. Jerzy Wołoszyn – Emila Bodnar 2-0 (6-1, 6-0).