Oliwia i Przemek Hibnerowie liderami Ligi Miksta

Jesteśmy po trzeciej kolejce nowo powstałej lidze miksta. Widać od razu że dominującą parą w tym sezonie będą nienaganni technicznie Oliwia Hibner i Przemysław Hibner. W pierwszym swoim występie podejmowali Weronikę Birosz i Mariusza Birosza. Ojcowie wraz ze swoimi córkami, stworzyli bardzo ciekawe widowisko. Pierwszy set bardzo wyrównany z lekkim wskazaniem na Oliwię i Przemka 6-4. W drugim secie Weronice i Mariuszowi wyraźnie czegoś zabrakło i przegrali drugą partię do jednego. O.Hibner/P.Hibner – W.Birosz/M.Birosz 2-0 (6-4,6-1).

W kolejnym spotkaniu Oliwia i Przemek podejmowali  Julię Kaszyńską i Roberta Kotysa. Od mocnego uderzenia rozpoczęła para Oliwia i Przemek wychodząc na szybkie prowadzenie 2-0. Kolejne trzy gemy padły łupem Julii i Roberta, szybka odpowiedz Oliwii i Przemka i mamy 3-3. Siódmy gem to seria niewykorzystanych szans , zwłaszcza po stronie Oliwii i Przemka, co skrzętnie wykorzystali Julia i Robert wygrywając go na przewagi. Mamy 3-4 następnie 3-5 i piłka setowa, która nie została wykorzystana co tym razem skrupulatnie wykorzystali Oliwia i Przemek doprowadzając do stanu 4-5,a następnie 5-5.Po tak straconych dwóch gemach Julia i Robert zdołali wygrać jedenastego gema a Oliwia z Przemkiem dwunastego na sucho i mamy pierwszy historyczny tiebraek w lidze miksta. W trzynastym gemie różnica na korzyść Oliwii i Przemka   była wyraźna i skończyła się ich wygraną do 2. W drugim gemie sytuacja była podobna jak w pierwszym secie lecz tylko w jej pierwszym fragmencie. W drugiej części tej odsłony zwycięzcy pierwszego seta odjechali i wygrali całe spotkanie zasłużenie 2-0 . O.Hibner/P.Hibner – J.Kaszyńska/R.Kotys 2-0 (7-62,6-3).

W inauguracyjnym meczu J.Kaszyńska/R.Kotys - W.Birosz/M.Birosz 2-0 (6-4,6-1). Mecz został opisany we wcześniejszym materiale . Opis meczu tutaj

Samodzielnymi liderami po pierwszej rundzie rozgrywek mikstowych z kompletem punktów Oliwia i Przemek, na drugim miejscu Julia i Robert a na trzecim Weronika z Mariuszem

Oliwia i Przemysław zostali także liderami tabeli wszech czasów i sumy rankingów.

Data: 2021-07-21