Mistrzowie debla są z Człuchowa

Wszystkie karty odkryte w D.Meller lidze Debla, mimo iż do końca pozostał jeden mecz, nie zmieni on niczego w tabeli na rok 2020. Przed wczorajszym meczem szansę miały trzy pary deblowe, z tym że pary A.Pałosz/Ł/Kuć i M.Kozioł/K.Kopczak miały wszystko w swoich rękach i nogach a para J.Chmielewski/M.Winnicki musiała czekać na pozytywne dla siebie  rozstrzygnięcia w innych meczach. Wczorajszy mecz pomiędzy parami Andrzej Pałosz/Łukasz Kuć i Marek Kozioł/Konrad Kopczak pokazał że zawodnicy mają świadomość stawki o jaką grają, było sporo świetnych zagrań ale także wiele nerwowości. Człuchowianie szybko wyszli na prowadzenie 4-1 by po chwili dać się dogonić i zrobiło się 4-4, następnie po 5-5 , 6-6 i losy pierwszego seta musiał rozstrzygnąć tiebraek, a w nim para M.Kozioł/K.Kopczak zupełnie się pogubiła i to Andrzej z Łukaszem w tym momencie byli bliżej mistrzostwa ligi. Chciałbym nadmienić że taki wynik pierwszego seta był korzystny także dla pary J.Chmielewski/M.Winnicki, z tym że teraz potrzebowali oni zwycięstwa 2-1 pary M.Kozioł/K.Kopczak. Drugi set niemal identyczny co pierwszy. Zawodnicy na wschód od Czarnego wyszli na wysokie prowadzenie 5-2 by za chwilę zrobiło się niebezpiecznie bo 5-4. Tym razem jednak Andrzej i Łukasz nie dopuścili do nerwówki jaką niewątpliwie jest Tiebraek i wygrali tego seta 6-4, tym samym zdobyli w swoim debiucie mistrzostwo ligi. Andrzej Pałosz/Łukasz Kuć - Marek Kozioł/Konrad Kopczak 2-0 (7-6, 6-4). Dzięki takiemu wynikowi para Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki została vice mistrzami ligi a na najniższym stopniu podium stanęli Marek Chmielewski/Daniel Dąbrowski. Przegrani tego meczu mimo iż mieli szansę na mistrzostwo , uplasowali się tuż za podium.

W kolejnym sezonie 2021 z numerem jeden rozstawiona zostanie para Zbigniew Strzelczak/Franciszek Prukop, z numerem dwa obecni mistrzowie, z numerem sześć para Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki a z numerem dziewięć Marek Kozioł/Konrad Kopczak. Oczywiście wszystko to pod warunkiem zgłoszenia się do ligi par w tych samych składach. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok.

Na jednym ze zdjęć wielka radość mistrzów zaraz po zdobyciu mistrzostwa.

Data: 2020-08-19