Mistrzostwa Szcz-ka o Puchar Prezes Aqua-Tur

Jeszcze dwa, może trzy małe kroki i jesteśmy u stóp wielkiego wydarzenia, jakim jest turniej amatorów pod egidą Polskiej Ligi Tenisa o Puchar Prezes Aqua – Tur w Szczecinku. Obserwujemy wzmożony ruch na listach startowych. Generalnie powinno się , przy pięciu kortach stosować zasadę 24+12 by spokojnie i o  normalnym czasie dotrwać do finałów. Z wielką przyjemnością ale i obawą przyjmujemy fakt, że na starcie w sobotnim turnieju może pojawić się komplet 24+24/21+21 nie zmienia niczego bo trwa dokładnie tyle samo czasu/. Przy pięciu kortach to wielkie wyzwanie , ale nie niemożliwe do wykonania. Będziemy musieli wykazać się zdrowym rozsądkiem i wielkim zorganizowaniem. W takiej sytuacji bardzo proszę  by zawodnicy na swoje mecze przybyli nie na tzw. „styk” a kilka minut przed meczem ,  celem wykonania solidnej rozgrzewki , byśmy punktualnie o 8:00 rozpoczęli zawody. Uczestników , którzy mają swoje pierwsze gry zaplanowane na późniejsze godziny obowiązują te same zasady. Ponadto bardzo proszę rozgrzewkę , która nie wymaga trzymania rakiety w dłoni przeprowadzić w holu obiektu, aby bezpośrednio na korcie ją sfinalizować /max. 5minut/. Będziemy tego rygorystycznie przestrzegać , a Was prosimy o wyrozumiałość. Po prostu chcemy by finały nie odbywały się o trzeciej w nocy, gdyż wielu z nas w niedziele zagra  kolejne mecze. Bardzo prosimy, jeśli ktoś kto jest w trakcie zawodów , a ma potrzebę wyjścia na „miasto” o poinformowanie organizatora o tym fakcie. Powinniśmy pamiętać o zasadzie , że przygotowujemy się do swoje go meczu w momencie gdy w przedmeczu rozgrywany jest drugi set. Będziemy o tym przypominać. Jeżeli jakiś uczestnik „zagubi się „ na więcej niż 15 minut, wynik zweryfikujemy na jego niekorzyść.

Twarde zasady nie muszą generować konfliktów, bo ktoś ma inne zasady i uważa inaczej. Jeśli będziemy się wspólnie uzupełniać i pilnować damy radę!

Data: 2023-02-06