Michał i Wojciech zwyciężają po raz piąty

W środku tygodnia mieliśmy okazje oglądać dwa bardzo ciekawe spotkania na szczecineckich kortach. W kolejnym derbowym pojedynku zawodników ze Złotowa, Michał Kurcin/Wojciech Linert podejmowali Dariusza Murka i Jakuba Murka. Mecz jak każdy inny, ważny , ale ten miał szczególne znaczenie, gdyż zwycięstwo Michała i Wojciecha to podtrzymanie znakomitej serii  5 meczów bez porażki i zrównanie się punktami z liderami ze Szczecinka. Dla Darka i Jakuba to zabezpieczenie miejsca w grupie mistrzowskiej. Pierwszy set bardzo wyrównany, a historia spotkań Michała i Wojciecha pokazuje że w ostatnich fragmentach seta są niepokonani. Tak też się stało zarówno w pierwszym jak i w drugim secie. Trzy punkty jadą do Złotowa  a walka o mistrzostwo zaczyna być coraz bardziej pasjonująca. Michał Kurcin/Wojciech Linert – Dariusz Murek/Jakub Murek 2-0 (6-4, 6-3). Michał i Wojciech umocnili się na pozycji wicelidera a Darek z Jakubem utrzymali wysoką szóstą pozycję.

Jeszcze bardziej ciekawe było spotkanie gospodarzy Jurka Bodnara/Bartosza Siewierskiego z czarneńską parą Jakub Chmielewski/Marek Chmielewski . Bardzo dobrze w mecz weszli szczecineczcianie , którzy szybko wyszli na prowadzenie 4-1. Debliści z nad czernicy szybko odrobili straty i zrobiło się 4-4. Ostatnie zdanie pierwszej sekwencji tego spotkania należało do Jurka i Bartosza. Mamy 1-0. W drugim secie cios za cios, aż do stanu 6-6. Tiebraek rozpoczął się od mini przełamania Jakuba. Następne , podanie Bartosza, bardzo dobrze serwującego tego dnia, niestety dwukrotnie przegrane i zamiast mieć 3-0 w tiebraeku to przegrywali 2-1. Z każdą sekundą  w trzynastym gemie dominowali zawodnicy z Czarnego i byliśmy świadkami wyrównania stanu meczu. Trzeci set także wyrównany,  z tą różnicą że koniec tego seta lepiej rozegrali Jakub z Markiem i wygrali cale spotkanie. Jakub Chmielewski/Marek Chmielewski – Jerzy Bodnar/Bartosz Siewierski 2-1 (4-6, 7-63, 6-4) . Jakub i Marek tym zwycięstwem awansowali na czwarte miejsce w tabeli a Jurek z Bartoszem na ósmą.

To trzecie spotkanie w którym pada więcej nić 30 gemów i najdłuższe pod tym względem (33). Tym meczem Jakub i Marek liderują klasyfikacji Sumy rankingów. Liderami tabeli ZLTZ są pary które mają komplet pięciu zwycięstw za komplet punktów, P.Szadkowski/A.Kowalewski i M.Kurcin/W.Linert. Podium zamykają T.Siegert/T.Czuszel.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania, których do niedzieli z pewnością nie zabraknie.

Data: 2023-01-20