Marsz w górę, Jakuba i Marka w ligowej tabeli

Po raz pierwszy mecz Zimowej Ligi Tenisa Ziemnego odbył się w Człuchowie. Zmierzyli się w tym pojedynku Jakub Chmielewski/Marek Chmielewski i Michał Borzyszkowski/Robert Kotys. Absolutnymi faworytami tego spotkania byli zawodnicy z Czarnego, którzy aspirują do wygrali ligowych zmagań. Pierwszy set pokazał , kto tak naprawdę umie grać w tenisa a kto dopiero tej sztuki się uczy. Zawodnicy z Dąbek i Czarnego nie ugrali żadnego gema, choć trzykrotnie taka okazja się pojawiła ale żadnej z nich nie wykorzystali . W drugim secie do stanu 2-2 było to spotkanie , ku zaskoczeniu kibiców , wyrównane  ale od remisu kolejne trzy gemy zdobili czarneńscy debliści i zrobiło się 5-2, następnie Michał, wygrał swoje podanie a Jakub swoim podaniem zakończył to jednostronne spotkanie. Jakub Chmielewski/Marek Chmielewski - Michał Borzyszkowski/Robert Kotys 2-0 (6-0, 6-3).

Równolegle w Szczecinku toczyło się inne spotkanie, bardzo ważne dla układu tabeli w środkowej jej części. Obie te pary walczą o awans do pierwszej szóstki. Pierwszy set po zaciętej walce wygrali złotowianie Sławomir Wrzeszcz/Ksawery Kokowski 7-5. W drugiej odsłonie lepsi okazali się szczecineccy debliści Piotr Figiel/Mateusz Figiel 6-3. W tym momencie panom zabrakło zarezerwowanego czasu na kortach Aqua-Tur, więc trzeci set będą musieli rozegrać w innym terminie. Z podziału punktów zapewne cieszą się  pary deblowe , które bezpośrednio walczą o przepustkę do grupy mistrzowskiej. Ten mecz to 45 w rozgrywkach ZLTZ, co daje nam 50% rozegranych meczów rundy zasadniczej. Uczestnicy ligi zdobyli 91 setów i 778 gemów.

Ponadto debliści wydali na rezerwacje kortów ok 6300PLN i przejechali ok. 4100km co przekłada się na blisko 2000PLN

P.S Chciałbym przypomniec temat gry na przewagi,gdyz sa jeszcze jakieś watpliwosci.  Pisałem o tym w grudniowym materiale. Tutaj

Data: 2023-01-27