MJGSM CUP w Poznaniu dla J.Chmielewskiego

          W mocno obsadzonym turnieju  MJGSM CUP w Poznaniu wystąpił nasz mistrz ligi Jakub Chmielewski i nie zawiódł sympatyków tenisa ziemnego w Czarnem wygrywając cały turniej, stając na najwyższym podium.

         W turnieju wzięła udział rekordowa liczba zawodników bo aż 26. Uczestników rozlosowano na pięć grup (w jednej 6-ciu zawodników). Mecze grupowe były rozgrywane każdy z każdym, gdzie grano do jednego wygranego seta do czterech. Następnie z pośród zwycięzców grup utworzono jedna grupę mistrzowską grając każdy z każdym do jednego super tiebreaka.

          Ale po kolei. Kuba w swojej grupie nr 2 wygrał wszystkie pojedynki, a jego przeciwnikami byli Miłosz Książek, Mateusz Masternak, Maksymilian Pawlak, Tymoteusz Sobczak, dwa z nich w stosunku 4-2 a dwa na sucho, co pozwoliło mu zając pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej i przejść go grupy mistrzowskiej. W tej chwili wiadomo było że Jakub zajmie wysokie,  minimum piąte miejsce. W grupie mistrzowskiej pierwsze starcie Kuby było bardzo emocjonujące. Przy stanie 9-7 Kuba miał dwie piłki meczowe lecz ich nie wykorzystał. Następnie to on musiał bronić piłki meczowej przy stanie 9-10 dla przeciwnika. Na szczęście , naszemu zawodnikowi pomogły umiejętności i mecz zakończył się jego zwycięstwem 13-11. Okazało się że kolejny przeciwnik to wysoka półka, gdyż reprezentował on Politechnikę Poznańską na akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie został vice mistrzem kraju. I co ? Kuba poradził sobie w kolejnym dramatycznym meczu 11-9, wcześniej broniąc piłki meczowej przy stanie 8-9. W trzecim pojedynku przytrafiła się Jakubowi porażka 12-10 ale przy stanie 9-7 wybronił dwie piłki meczowe , by za chwile postawić przeciwnika w tej samej sytuacji. Niestety przy stanie 10-9 dla Kuby przeciwnik wytrzymał ciśnienie i zdobył trzy piłki z rządu co przyczyniło się do pierwszej porażki naszego mistrza. Czwarty pojedynek miał kolosalne znaczenie. Kuba przegrywając go wypadł by poza podium. Regulamin mówił że w przypadku tej samej liczby oczek, wygrywa zawodnik , który ma lepszy bezpośredni pojedynek  , a Jakub w przypadku zwycięstwa miał lepsze bezpośredni bilans z zagrażającym mu Kacprem Ceculą. Ostatni mecz turnieju Kuba zapamięta na długo, a to za sprawą przespania 70% części meczu. Przebudzenie nastąpiło dopiero gdy przegrywał 1-8!!!, by za chwile wygrać dziewięć kolejnych piłek , wygrać mecz 10-8 i cały turniej. Wielkie Gratulacje. Kuba całe Czarne jest z Ciebie dumne!

          Na zdjęciach widać naszego reprezentanta Jakuba Chmielewskiego w klubowym dresie , który stowarzyszenie nie byłoby w stanie posiadać , gdyby nie dotacje gminne. To się właśnie nazywa  promocja naszego miasta w większych ośrodkach na terenie całego kraju. Ponadto na horyzoncie rysuje się budowa pięknego obiektu do tenisa ziemnego w Nadziejewie, przynajmniej takie zapewnienia poczynili p. Burmistrz i p. Przewodniczący RM w Czarnem, a jeśli najważniejsze osoby w gminie takie deklaracje składają to nie wyobrażam sobie by było inaczej. Taka baza pozwoli nam organizować zawody i promować naszą gminę na jeszcze większą skalę niż do tej pory. Zarząd zapewnia że pomysłów na wykorzystanie bazy ma mnóstwo i może zagwarantować swoją dyspozycyjność .Bez takiego zaplecza jesteśmy aż do maja następnego roku w zupełnym zawieszeniu. 

Data: 2020-10-20