4 kol II liga - M.Winnicki nie zwalnia tempa

IV kolejka II Liga

Jerzy Wołoszyn – Robert Kotys – Kolejny mecz spadkowicza z I ligi z beniaminkiem II ligi. Co prawda panowie  spotkali  się już ze sobą w rozgrywkach drugiej ligi , ale było to w 2018 roku. Wtedy lepszy okazał się Jurek wygrywając mecz 2-0 (6-4,6-4). Robert zapewne pamiętał tamto spotkanie i nie zlekceważył swojego oponenta. Mecz rozpoczął się o wygranego gema Jurka ale Robert szybko odpowiedział dwoma wygranymi gemami. Jurek to jednak twardy wojownik, którego darzę wielkim szacunkiem za postawę, które mogli by się uczyć prawie wszyscy grający w naszej lidze tenisiści. Od stanu 3-3 Robert uciekł Jurkowi i wygrał pierwszego seta 3-6. W drugim scenariusz był podobny. Początek dla Jurka następnie do stanu 2-2 mecz wyrównany i ucieczka Roberta. Warto zaznaczyć że wszystkie gemy kończyły się na przewagi lub w ich okolicach. To pokazuje że mino wyniku 0-2 (3-6,2-6) na korzyść Roberta , mecz ten był bardzo wyrównany. Jurek gratuluje świetnej postawy.

Mariusz Birosz – Maciej Winnicki – w meczu na szczycie spotkał się drugi zawodnik z trzecim i widać było, po grze ze zawodnicy nie przypadkowo zajmują miejsce na podium. W pierwszym secie Mariusz nie wykorzystał dogodnej sytuacji do zamknięcia seta prowadząc 5-3 i mając piłkę setową. Maciej jednak, zdołał nas  przyzwyczaić do gry do samego końca. Warto było bo kolejne cztery gemy wygrał Maciej i mógł już cieszyć się z jednego punktu w tym meczu. W drugim secie przy stanie 0-3 dla Macieja , Mariusz skreczował ze względu na kontuzję. Taki obrót sprawy spowodował że Maciej wyprzedził Mariusza w tabeli. Mariusz Birosz – Maciej Winnicki 0-2 (5-7,0-6 kr)

Dominik Zieniuk – Paweł Herchel – Dominacja, Dominika  w tym meczu nie podlegała dyskusji . Dominik grając na 70% swoich możliwości pokonał Pawła i zgarną ważne trzy  punkty  i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Dominik Zieniuk – Paweł Herchel 2-0 (6-0,6-2)

Maciej Cierpisz – Łukasz Kościan – Ten mecz miał pokazać czy dotychczas zdobyte punkty przez Macieja to przypadek czy też zwyżka umiejętności  i formy. Jak się okazuje to drugie, gdyż Maciej zdobył kolejny punkt wygrywając pierwszego seta do trzech. Łukasz widząc dobrą postawę swojego przeciwnika zabrał się do roboty i doprowadził do remisu 1-1 wygrywając drugiego seta do także do  trzech. Trzeci set bardzo wyrównany z delikatną przewagą dla Łukasza , który wygrał swoje drugie spotkanie w drugiej lidze po blisko dwugodzinnym meczu. Panowie pozostali sąsiadami w tabeli zajmując odpowiednio 5 i  6 miejsce. Maciej Cierpisz – Łukasz Kościan 1-2 (6-3,3-6,4-6)

Zaległe spotkanie z  II kolejki

Jerzy Wołoszyn – Paweł Herchel – 2-0 (6-3,6-3)  - Ten mecz można streścić w dwóch słowach – „Paweł powalczył”

Z rozgrywek wycofał się Karol Olczyk. Mecze z jego udziałem zostały anulowane

Na czele tabeli bez straty punktu Robert Kotys, który wyprzedza rewelacyjnego beniaminka Macieja Winnickiego oraz znakomicie spisującego się Macieja Cierpisza. Na osoatnim miejscu wciąz Paweł Herchel z ujemnym kontem punktowym.

Data: 2021-06-07