M.Chmielewski liderem pierwszej ligi

     W miniony weekend rozegrano cztery spotkania , dwa w drugiej lidze i po jednym w pierwszej i Pucharze Ligi.

 

     W drugiej w obecnym sezonie, panowie są bezlitośni dla pań. Tym razem w roli dominatora wystąpił Dawid Skrzoska, który bardzo pewnie pokonał Karolinę Kaszyńska oddając jej zaledwie jednego gema. Dawid Skrzoska – Karolina Kaszyńska 2-0 (6-0, 6-1).

 

     W drugim spotkaniu na poziomie drugiej ligi Mariusz Graczyk podejmował Antoniego Kępę, który w dalszym ciągu walczy o otwarcie swojego konta punktowego. Antek postawił się graczowi z Koszalina jak tylko mógł, ale starczyło to na ugranie sześciu gemów. Mariusz Graczyk – Antoni Kępa 2-0 (6-4, 6-2)

 

     Na prowadzeniu wśród drugoligowców znajduje się Andrzej Waligórski ze Szczecinka z 19 ptk w pięciu meczach. Wiceleiderem jest Przemysław Hibner z 18 ptk w pięciu meczach.  Dzięki zwycięstwu nad Karoliną Kaszyńską , Dawid Skrzoska wskoczył na trzecią pozycję gromadząc 17 ptk w sześciu meczach. 

 

     W pierwszej lidze doszło do ciekawego spotkania pomiędzy dwoma Markami, Chmielewskim i Kozłem. Mecz odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnie wiejącym wietrze. Od zwycięskiego seta mecz rozpoczął się od zwycięskiego gema. Następnie 2-1 i kolejne dwa gemy dla trzeciego zawodnika poprzedniego sezonu. Popularny Koziołek doprowadza do remisu i to na tyle na co było stać go w tym secie. W drugim  secie wiatr troszeczkę się uspokoił , a do pracy w początkowej fazie seta wziął się Marek Chmielewski wychodząc na prowadzenie 2-0. Prezes łapie kontakt ale po chwili znów go traci i tak do stanu 4-2. Koziołek jeszcze doprowadzi do stanu 4-3 ale fenomenalna gra czarneńskiego zawodnika zakończyła tego seta i cały mecz. Marek Chmielewski – Marek Kozioł 2-0 (6-3, 6-3)

 

     Marek Chmielewski , dzięki temu zwycięstwu został nowym liderem pierwszej ligi mając na koncie 17 ptk w sześciu meczach. Na drugie miejsce spadł dotychczasowy lider , Paweł Kubik z 16 ptk w pięciu meczach. Trzeci jest Robert Kotys z 14 ptk w sześciu meczach.

 

     W Pucharze Ligi odbyło się jedno spotkanie gdzie ponownie po meczu II Ligi  spotkali się Mariusz Graczyk i Antoni Kępa. Tym razem także górą był koszalinianin i to on zagra w dalszej części tych zawodów , czekając na lepszego z pary Jakub Chmielewski – Sławomir Wrzeszcz. Mariusz Graczyk – Antoni Kępa 2-0 (6-3, 6-2)

 

     Zapraszam na starcie gigantów naszej ligi , Jakuba Chmielewskiego i Sławomira Wrzeszcza ,które odbędzie się czwartek 13.06.2024 o godz. 17.00. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko

Data: 2024-06-11