M.Chmielewski już wcieliderem tabeli 1 Ligi

Dzień Dziecka za nami więc tenisiści wrócili na korty. W niedzielny poranek i popołudnie rozegrano trzy spotkania, dwa w pierwszej lidze i jedno w drugiej. To w drugiej lidze miała wielkie znaczenie dla układu tabeli w jej górnych rejonach. Andrzej Waligórski podejmował Emilię Bodnar i wygrał pewnie to spotkanie w dwóch setach, lecz w drugim Emilia troszeczkę postraszyła młodego szczecineczcianina zabierając jemu trzy gemy. Andrzej Waligórski – Emilia Bodnar 2-0 (6-0, 6-3)

Andrzej tym zwycięstwem wskoczył na pozycję lidera tabeli 2 Ligi gromadząc komplet 16 ptk. Na drugie miejsce spadł Przemysław Hibner , który cały maj zasiadał w fotelu lidera. Przemek zgromadził 14 ptk w czterech meczach. Na trzecim miejscu Dawid Skrzoska, który uzbierał 13 ptk lecz potrzebował do tego jednego spotkania więcej niż prowadzący Andrzej i Przemek. Na dole tabeli bez zmian, w dalszym ciągu bez punktów Antoni Kępa, Emilia Bodnar i Andrzej Ługom.

W pierwszej lidze odbyły się dwa spotkania. Rano o godz. 9:00 spotkali się Michał Borzyszkowski i Mariusz Birosz. Bilans przed tym meczem na korzyść Mariusza 2-1/5-3/43-37. Michał ma już na swoim koncie punkty zdobyte w pierwszej lidze a Mariusz musiał na otwarcie worka z punktami poczekać przynajmniej do meczu z Michałem. Jak się okazało już w pierwszym secie Mariusz zdobył swój debiutancki punkt wygrywając pierwszego seta do dwóch. W drugim secie dobra dyspozycja Mariusza trwała dalej i wyszedł on na szybki prowadzenie 4-1 i wszystko wskazywało na to że skompletuje komplet punktów tym bardziej że miał 40:15 na 5-1 lecz tego nie wykorzystał. Co tu można napisać jeszcze jeżeli Mariusz przegrywa kolejne 11!!! Gemów z rzędu i całe spotkanie 2-1. Niestety dobra gra Michała w połączeniu z brakami kondycyjnymi Mariusza musiała się w taki sposób skończyć. Brawa dla obu panów za 3 godzinną walkę. Michał Borzyszkowski – Mariusz Birosz 2-0 (2-6, 4-6, 0-6). Michał tym samym awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji open wygranych meczów trzysetowych a także objął prowadzenie w klasyfikacji zawodników którzy przegrywają pierwszego seta a wygrywają mecz 2-1. W obu tych klasyfikacjach wyprzedził lidera sumy rankingów Jakuba Chmielewskiego.

W drugim spotkaniu gdzie spotkali się Marek Chmielewski i Łukasz Kuć niespodzianki nie odnotowano i mecz zakończył się zwycięstwem miejscowego zawodnika. Łukasz tylko na początku pierwszego seta  nawiązał równorzędną walkę, a w gemach na przewagi kropkę nad i stawiał zawsze zwycięzca tego meczu. Marek Chmielewski – Łukasz Kuć 2-0 (6-2, 6-0)

Na prowadzeniu niezmiennie Paweł Kubik z 16ptk w pięciu spotkaniach. Marek Chmielewski dzięki pewnemu zwycięstwu awansował na drugie miejsce mając na koncie 13ptk w pięciu spotkaniach. Na trzecim miejscu Sławomir Wrzeszcz z kompletem 12 ptk.

Za chwile zrobi się bardzo ciekawie w ligowej tabeli, gdyż po trzytygodniowej absencji do gry wraca Jakub Chmielewski , który musi rozegrać 5 spotkań do 16.06.2024 w tym spotkanie z niepokonanym dotąd Sławomirem Wrzeszczem plus jedno spotkanie w ramach PL także ze Sławkiem.

Życzę wszystkim kibicom świetnych wrażeń na kortach przy ZK w Czarnem. Jak wiemy nie mamy możliwości korzystania z Monitoringu Kortów więc jak uczestnicy danego meczu chcieliby go zaanonsować na stronie tenisczarne.pl w poziomej linijce przewijalnej to proszę to zrobić drogą sms’ową. Oczywiście takiego wymogu nie ma.

Data: 2024-06-02