Kto zdobędzie tytuł gry podwójnej w 2022 roku?

     Jedyne co wiemy po ostatnich meczach w Lidze Deblowej to to, że trzy pary podzielą między sobą medale , a są to pary:

Paweł Kubik/Konrad Kopczak, Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki i Marek Chmielewski/Jonasz Palicki. Pozostałe pary walczą o korzystniejszy bilans punktowy. 

 

P.Kubik/K.Kopczak zrobili duży krok w stronę mistrzostwa pokonując D. Zieniuk/ M.Rusinek 2-0 (6-4, 6-4). Następnie w meczu z T.Siegert/P.Talaga urządzili sobie łatwe i przyjemne zwycięstwo 2-0 (6-1, 6-0), powodując że para ze Szczecinka najprawdopodobniej znajdzie się tuż za podium. Paweł i Konrad odprawili z kwitkiem także najsłabszą  parę deblową P.Kotys/R.Kotys 2-0 (6-2, 6-2).

 

Wielki krok w obronę mistrzostwa wykonali J.Chmielewski/M.Winnicki, którzy pokonali Dominika i Maricna 2-0 (6-3, 6-3), a następnie pokonali braci Kotys 2-0 (6-1, 6-1)

 

Prawie murowane czwarte miejsce przypadnie szczecineczcianom, którzy pewnie pokonali braci Kotys w takim samym stosunku co Kuba i Maciej.

 

Przed nami ostatnie pięć spotkań ,

D.Zieniuk/M.Rusinek – T.Siegert/P.Talaga

J.Chmielewski/M.Winnicki – P.Kubik/K.Kopczak

D.Zieniuk/M.Rusinek – P.Kotys/R.Kotys

D.Zieniuk/M.Rusinek – M.Chmielewski/J.Palicki

M.Chmielewski/J.Palicki - J.Chmielewski/M.Winnicki

 

     Trzy mecze pogrubioną czcionką zadecydują o tym kto zdobędzie medal określonego kruszcu. Wydaje się że wszystko w swoich nogach i rękach mają Paweł i Konrad, każde zwycięstwo nad Jakubem i Maciejem da im mistrzostwo, a i porażka 1-2 także nie stawia ich na straconej pozycji. Dwóch zwycięstw potrzebują Marek i Jonasz, jednocześnie licząc na potkniecie aktualnych liderów tabeli by myśleć o mistrzostwie. Jakub i Maciej muszą,  niestety także punktować w dwóch ostatnich meczach by myśleć o obronie tytułu. Pozostałe dwa mecze o tzw.  „pietruchę” , ale kto przychodzi na kort by przegrać mecz. O najbliższych wydarzeniach będę informował na bieżąco

Data: 2022-08-24