Klasyfikacje meczy trzysetowych

KLASYFIKACJE MECZY WYGRANYCH TRZYSETOWYCH

W rozumieniu naszej ligi mecz na najdłuższym dystansie to mecz trzysetowy (2-1,1-2). W tej klasyfikacji ten co pewnie wygrywa swoje mecze, nie może być liderem tej klasyfikacji więc to zestawienie premiuje zawodników , którzy cechują się sporą odpornością psychiczną i potrafią wygrać mecze , w których napotykają na różnego rodzaju problemy, kryzysy itp. Klasyfikacja ta daje też pogląd na to , który z zawodników jest dobrze kondycyjnie przygotowany do sezonu.

 

KLASYFIKACJA MECZY TRZYSETOWYCH OPEN (2016-2020)

W tym zestawieniu prowadzi trzech zawodników z dwunastoma zwycięstwami, a o kolejności na podium decyduje liczba przegranych spotkań. Liderem tej klasyfikacji jest Robert Kotys (12/4), przed Dariuszem Tuckim (12/8) i Piotrem Kotysem (12/9). Jak widać na podium nie ma żadnego zawodnika , który w klasyfikacji 2-0 był na czołowych pozycjach. Blisko podium jest Jakub Chmielewski i Jonasz Palicki ale różnica trzech meczy to jednak spory dystans. Jeśli chodzi o sumę meczy trzysetowych to liderem jest tutaj Marek Kozioł z 22 meczami z tym że osiem wygrał ale aż czternaście razy schodził z kortu pokonany.

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY TRZYSETOWYCH I LIGA (2016-2020)

Na pierwszoligowym froncie wygrywa Dariusz Tucki z dziesięcioma  zwycięstwami na koncie. Drugie wysokie miejsce mimo iż w sezonie 2020 nie występował, zajmuje Marcin Rusinek (8/1). Osiem zwycięstw ma także dwóch kolejnych zawodników, Jonasz Palicki (8/6) i Marek Kozioł (8/14). Oczko niżej mają Jakub Chmielewski (7/1) i Daniel Dąbrowski (7/10). Aby mieć pewne miejsce w dziesiątce należy mieć na swoim koncie min. 4 wygrane spotkania na najdłuższym dystansie.

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY TRZYSETOWYCH II LIGA (2018-2020)

W zestawieniu drugoligowców zdecydowanym liderem tej klasyfikacji jest Piotr Kotys z jedenastoma zwycięstwami i sześcioma porażkami. Na kolejnych pozycjach z siedmioma zwycięstwami znajdują się Łukasz Kuć (7/7) i Mariusz Birosz (7/10). W pierwszej dziesiątce jest aż pięciu zawodników , którzy nie będą punktowali w przyszłym sezonie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY TRZYSETOWYCH III LIGA (2019-2020)

W trzeciej lidze mamy przedziwną sytuację, gdzie jeden zawodnik jest liderem klasyfikacji 2-0 i meczy trzysetowych. Sławomir Głyżewski oprócz szybkich zwycięstw ma także cztery spotkania wygrane w trzech setach i żadnej porażki . Z czterema zwycięstwami na drugiej pozycji znajduje się Paweł Mróz (4/1) a na trzeciej Franciszek Prukop (4/2). Jak na tak młodą ligę (2 lata) to dla zawodników strata dwóch meczy , którzy znajdują się po za podium oznacza że nie prędko będzie można „strącić” z pudła zawodników , którzy się na nim znajdują.

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY TRZYSETOWYCH LIGI KOBIET (2018-2020)

U pań sytuacja zupełnie inna niż u trzecioligowców. Na prowadzeniu w tej klasyfikacji Martyna Kulpita z pięcioma zwycięstwami i czterema porażkami. Julia Kaszyńska jest v-ce liderką tego rankingu , która ma o jedno zwycięstwo mniej niż Martyna i żadnej porażki!. Trzecia jest Paulina Hibner z czterema zwycięstwami i dwoma porażkami. Pozostałe zawodniczki tracą do podium dwa spotkania , co przy zbyt małej ilości meczy na najdłuższym dystansie w lidze kobiet jest spora stratą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY TRZYSETOWYCH LIGI DEBLA (2018-2020)

Na czele klasyfikacji w grze podwójnej znajduje się para która rozpoczęła rozgrywki w sezonie 2020. Są to Marek Kozioł/Konrad Kopczak, którzy wygrali cztery mecze i ponieśli tylko jedna porażkę. Marek Kozioł uplasował się także na drugiej pozycji ale tym razem z ubiegłorocznym partnerem Dominikiem Zieniukiem (3/0). Trzecie miejsce przypadło w udziale także ubiegłorocznej parze , zwycięzcą całej ligi w sezonie 2019 Jakubowi Chmielewskiemu i Konradowi Kopczakowi (2/0). Blisko do podium mają jeszcze Jerzy Wołoszyn/Dominik Zieniuk z bilansem (2/2). Debel to liga w której jak się okazało  ciężko o kontynuację tych samych par w kilku sezonach. Może sezon 2021 będzie przełomowy i kilka par, które razem występowały pojawi się terminarzu przyszłych  rozgrywek.

Data: 2020-10-09