Klasyfikacja wygranych setów 6-0

KLASYFIKACJA WYGRANYCH SETÓW 6-0

KLASYFIKACJA WYGRANYCH SETÓW 6-0 OPEN

Przegranie jednego seta w meczu do zera zdarza się nawet najlepszym a dobitnym przykładem niech będzie niedawno zakończony finał Rolanda Garrosa podczas French Open, gdzie Novak Djokovic przegrał pierwszego seta na sucho. Może przegranie jednego seta  boli mniej niż przegranie meczu 6-0,6-0 to jednak lepiej takie rezultaty omijać z daleka, ale jak to zrobić gdy ma się przed sobą Jakuba Chmielewskiego czy Konrada Kopczaka , którzy są w takich sprawach na korcie bezlitośni. Obaj mają na koncie zgromadzone  po 38 takich setów z tym że Jakub nie przegrał żadnego a Konrad czterokrotnie przekonał się jak to smakuje. Blisko pierwszej dwójki jest Andrzej Pałosz z bilansem (35/1).  Strata zawodników , którzy plasują się poza podium jest dość znacząca. Warto nadmienić że w pierwszej dwudziestce jest tylko trzech zawodników , którzy jeszcze nie doznali porażki do zera w żadnym z rozegranych przez siebie setów. Są to wspomniany Jakub Chmielewski, Paweł Kubik i Sławomir Głyżewski. W następnym sezonie ciężko będzie Pawłowi utrzymać czyste konto po stronie porażek , gdyż będzie występował wśród pierwszoligowców.

KLASYFIKACJA WYGRANYCH SETÓW 6-0 I LIGA

W pierwszej lidze sytuacja wydaje się być podobna do zestawienia OPEN. Pierwsze dwa miejsca zajmują Jakub Chmielewski, z imponującym bilansem (33/0) oraz także z wyśmienitym wynikiem Konrad Kopczak (32/1). Na trzecim miejscu wśród pierwszoligowców znalazł się z bilansem (27/6), Marek Chmielewski. Blisko podium jest także nie grający obecnie Marcin Rusinek z bilansem (25/5), ale mamy nadzieję że może kiedyś powróci i powiększy swój znakomity stan posiadania. Pozostali zawodnicy tracą już dość sporo do czołowej czwórki. W pierwszej lidze w czołowej dwudziestce także trzech zawodników bez straty seta do zera Jakub Chmielewski, Zbigniew Lewandowski i Zbigniew Strzelczak. Pan Zbigniew Lewandowski i Zbigniew Strzelczak występowali tylko w rozgrywkach pierwszej edycji w 2016 roku i nie dali przeciwnikom więcej okazji do powiększenia swojego negatywnego konta.

KLASYFIKACJA WYGRANYCH SETÓW 6-0 II LIGA

Przy okazji klasyfikacji meczy 6-0,6-0 pisaliśmy że sezon 2018 na drugoligowym nalezał do Andrzeja Pałosza. Mimo iż od dwóch sezonów nie występuje na tym szczeblu rozgrywek w dalszym ciągu z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Andrzej z imponującym bilansem (18/0) zajmuje pierwsze miejsce. V-ce liderem tej klasyfikacji jest Robert Kotys z bilansem (14/4)  mimo iż od roku nie występuje w drugoligowych rozgrywkach. Kolejnym zawodnikiem , który nie rywalizuje w II Lidze a jest na trzecim miejscu jest Andrzej Gliszczyński z bilansem (13/1). Trzynaście oczek na plusie ma także czwarty Mariusz Birosz tyle że po stronie przegranych setów widnieje cyfra sześć. Pozostali zawodnicy do pierwszej czwórki tracą dystans czterech setów w stosunku 6-0. W pierwszej dwudziestce oprócz Andrzeja z czystym kontem po stronie strat są Jerzy Wołoszyn (9/0), Piotr Kotys(9/0) oraz Paweł Kubik (8/0). W pierwszej dwudziestce aż 21  przegranych setów 6-0 ma  Łukasz Małka wygrywając tylko dwukrotnie.

KLASYFIKACJA WYGRANYCH SETÓW 6-0 III LIGA

Król tej klasyfikacji jest tylko jeden i nazywa się Sławomir Głyżewski z niesamowitym bilansem jak na jeden sezon (15/0). Zresztą całe podium ma świetny rezultat. Ex aequo na drugim miejscu z bilansem (10/0) są Paweł Kubik i Franciszek Prukop. W następnym sezonie z pierwszej dziesiątki najprawdopodobniej punktować będą tylko Franciszek Prukop i Jerzy Wołoszyn i wszystko na to wskazuje że zaatakują pozycję lidera klasyfikacji wygranych setów 6-0 w trzeciej lidze.

KLASYFIKACJA WYGRANYCH SETÓW 6-0  LIGA KOBIET

W lidze pań na podium i po za nim dość ciasno. Liderką tego rankingu jest Julia Kaszyńska (15/2), która dzięki obecnemu znakomitemu sezonowi wskoczyła na pozycję liderki. Niestety absencja Pauliny Kopczak w tym roku spowodowała że mimo świetnego bilansu (14/0) z 2018 i 2019 roku nie udało się utrzymać pierwszej pozycji . Przebojem na podium wdarła się obecna mistrzyni ligi kobiet Oliwia Hibner, która z bilansem (12/0) zajmuje najniższy stopień podium. Wszystko na to wskazuje że w następnym sezonie w tej klasyfikacji będzie zażarta walka, gdyż czwarta w tym zestawieniu Rozalia Zająć Mozol (12/1) i piąta  Ika Feręc (11/0), z bardzo dobrymi wynikami  są bardzo blisko podium , a jak będzie  przekonany się dopiero za rok. Bez straty seta w rozmiarze 6-0 są jeszcze Ika Feręc i Magdalena Szterka.

KLASYFIKACJA WYGRANYCH SETÓW 6-0  LIGA DEBLA

Można napisać że Jakub Chmielewski okupuje dwa pierwsze miejsca i zdobył 12 razy set do zera tyle że za każdym razem z innym partnerem deblowym. Na prowadzeniu dwie pary z identycznym bilansem (6/0). Są to Konrad Kopczak/Jakub Chmielewski i Jakub Chmielewski/Maciej Winnicki. Na taki bilans pary potrzebowały po jednym sezonie. Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmują obecni mistrzowie gry podwójnej Andrzej Pałosz/Łukasz Kuć , którzy nie przegrali ani razu, wygrywając czterokrotnie. Po za podium bardzo ciasno gdyż od czwartego do dziewiątego miejsca pary deblowe mają na swoim koncie po trzy sety wygrane w stosunku 6-0.

Data: 2020-10-13