Klasyfikacja wygranych meczy z tiebreakiem

KLASYFIKACJA MECZY WYGRANYCH Z TIEBREAKIEM

Klasyfikacja ta pokazuje czy mecz został wygrany z przynajmniej jednym setem zakończonym  tiebraekiem, niezależnie od tego czy był na korzyść wygrywającego mecz  czy nie. W secie może występować max. 3 sety z tiebraekiem ale punkt przypisujemy temu co wygrał cały mecz.

 

 

KLASYFIKACJA MECZY WYGRANYCH Z TIEBREAKIEM OPEN

Nie trudno się domyślać że w tej klasyfikacji Daniel Dąbrowski zostawił swoich konkurentów daleko w tyle. Daniel prowadzi z bilansem (14/4), a drugi w klasyfikacji Robert Kotys(6/2) traci do niego aż osiem meczy wygranych, gdzie w przynajmniej   jednym secie rozstrzygał trzynasty gem. Tyle samo oczek co drugi Robert ma Konrad Kopczak ale ma o jedno przegrane spotkanie więcej, co klasyfikuje go na pozycji nr 3. Po za podium spory ścisk i myślę że po kolejnym sezonie „pudło” ulegnie zmianie, ale na pozycji lidera na pewno nic się nie zmieni , mimo iż Daniela z nami w 2021 r nie będzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY WYGRANYCH Z TIEBREAKIEM I LIGA

W klasyfikacji obejmujących tylko pierwszoligowe zmagania, widać że bilans Daniela Dąbrowskiego nie uległ zmianie, co pokazuje że cały jego dorobek w tej klasyfikacji został zgromadzony na najwyższym szczeblu rozgrywek. Drugi w tej klasyfikacji jest Konrad Kopczak z bilansem (5/2) a za nim trzech zawodników , którzy zgromadzili po cztery zwycięstwa, Marcin Rusinek (4/2), Jakub Chmielewski (4/2) oraz Jonasz Palicki (4/8). Jak widać wysokie miejsce Jonasza nie oznacza że po stronie porażek musi być mała cyfra. W jego przypadku jest to najwięcej porażek z pośród zawodników z  pierwszej dziesiątki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY WYGRANYCH Z TIEBREAKIEM II LIGA

W drugiej lidze rządzą bracia Kotys. Piotr jest liderem tej klasyfikacji z bilansem (5/3), a jego brat jest tuż za jego plecami mając bilans (4/1). Trzecie miejsce zajmuje Marcin Meller , który po stronie zwycięstw ma 3 mecze a po stronie porażek czyste konto. Jak widać z tej klasyfikacji w ciągu trzech lat niewiele było meczy kiedy to trzynasty gem musiał rozstrzygać przynajmniej jeden set. Z trzema zdobyczami są jeszcze Dominik Zieniuk i Mariusz Birosz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY WYGRANYCH Z TIEBREAKIEM III LIGA

W trzeciej lidze, meczy z takimi rozstrzygnięciami jest na tyle mało że rozpisywanie się jest niewskazane. Mamy czterech zawodników którzy , mają na koncie dwa takie pojedynki a są to Sebastian Sieradzki (2/0 – SS to inicjały – brak foto), Tomasz Stępliński (2/0), Kajetan Mejka (2/2) i Paweł Mróz również (2/2)

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY WYGRANYCH Z TIEBREAKIEM LIGA KOBIET

Panie także w ciągu trzech lat nie zgromadziły sporej ilości takich rozstrzygnięć, ale liderka aktualnego rankingu Julia Kaszyńska, wyróżnia się w tym towarzystwie mając bilans (3/0). Zresztą, wszystkie pięć pierwszych pań , jak dochodziło do tiebraeka to tych meczy nie przegrały. Drugie miejsce zajmuje Paulina Hibner (2/0) a trzecie ex aequo Joanna Zasuwa , Martyna Kulpita i Ika Feręc wszystkie z bilansem (1/0).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA MECZY WYGRANYCH Z TIEBREAKIEM LIGA DEBLA

I znowu gdzie się nie pojawi Daniel Dąbrowski to wiadomo że to jest jego klasyfikacja . Daniel wspólnie z Jonaszem Palickim przewodzą w stawce deblistów tego zestawienia z bilansem (2/0). Niestety mała ilość pojedynków z takim rozstrzygnięciem dosięgnęła także deblistów , gdzie na drugim miejscu ex aequo znajduje się aż 5 par deblowych. Aż sześć pierwszych par mając tiebraeka w meczu nie schodziły z kortu pokonane.

Data: 2020-10-16