Klasyfikacja meczy 2-0

KLASYFIKACJA MECZY WYGRANYCH W STOSUNKU 2-0 W SETACH

KLASYFIKACJA OPEN (lata 2016-2020)

Klasyfikacja open dotyczy meczy singlowych mężczyzn niezależnie od tego w jakiej lidze występują. Krótko pisząc zwycięstwo 2-0 w I Lidze jest równe zwycięstwu w III Lidze. W tej klasyfikacji bezkonkurencyjny jest Jakub Chmielewski, z 80-ma zwycięstwami i tylko czterema porażkami. Wynik imponujący. Także imponujący jest wynik drugiego w tym zestawieniu Konrada Kopczaka, który grając o rok krócej od Jakuba zdołał wygrać w tym stosunku , w 61 meczach , przegrywając przy tym tylko w dziewięciu. Tylko o jedno zwycięstwo mniej  (60) zanotował Daniel Dąbrowski, przegrywając zaledwie 15 razy. Daniel oczywiście nie poprawi swojego dorobku gdyż jak wiecie ze względów rodzinnych nie będzie uczestniczył w kolejnej edycji naszej ligi. Najwyższe miejsce w tym zestawieniu , a nie będący obecnie zawodnikiem I Ligi jest Paweł Herchel , który wygrał 36 razy a przegrał 25. Jednak większość tych zwycięstw zdobył występując wśród pierwszoligowców. Klasyfikacja ta nie oddaje w pełni wiarygodnej oceny gdyż w miarę dobremu zawodnikowi w trzeciej lidze łatwiej te zwycięstwa przyjdą niż przeciętnemu w pierwszej lidze.

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA I LIGA (lata 2016-2020)

To jest klasyfikacja która obejmuje występy tylko na poziomie pierwszej ligi. W tym zestawieniu nie może być inaczej niż zdecydowane przewodnictwo Jakuba Chmielewskiego, który na pierwszoligowym froncie , na najkrótszym dystansie wygrał 73 razy a tylko czterokrotnie przegrał. Na miejscach od 2 do 5 widać spory ścisk, gdzie o trzy oczka Daniel Dąbrowski (55/12) wyprzedza niegrającego w sezonie 2020 Marcina Rusinka (52/6), Marka Chmielewskiego (52/21) oraz o cztery oczka,  Konrada Kopczaka (51/7). Pozostali zawodnicy tracą do  tej piątki spory dystans, którego na pewno nie nadrobią w sezonie 2021. Myślę że pod nieobecność Daniela i Marcina , Marek i Konrad dość szybko w sezonie 2021 zajmą miejsca na podium w tej klasyfikacji.

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA II LIGA (lata 2018-2020)

Klasyfikacja ta obejmuje lata 2018-2020 gdyż dopiero po dwóch edycjach jednogrupowej pierwszej ligi została powołana do życia II liga. W tej klasyfikacji Liderem jest Mariusz Birosz, który zanotował 21 zwycięstw i 10 porażek. Na drugim miejscu Dominik Zieniuk (20/6) , który liderował przez cały sezon 2020, mimo że nie uczestniczył w obecnych rozgrywkach, na trzecim miejscu , dzięki świetnemu występowi znalazł się Piotr Kotys z szesnastoma zwycięstwami i jedenastoma porażkami. W kolejnym sezonie nie powiększą swojego konta Dominik Zieniuk (prawdopodobnie III Liga), Marcin Meller (I Liga), Robert Kotys (I Liga), Kubik Paweł (I Liga).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA III LIGA (lata 2019-2020)

W klasyfikacji trzecioligowców , dzięki znakomitej postawie w obecnym sezonie i sporej ilości meczy a czele znajduje się zawodników który swojego dorobku w tej lidze nie poprawi, zae względu na awans do II ligi. Mowa o Sławomirze Głyżewskim, który ma na koncie piętnaście zwycięstw , nie notując przy tym żadnej porażki. W poprzednim sezonie Karol Olczyk, v-ce lider tej klasyfikacji także wygrał wszystkie czternaście meczy, lecz w tym sezonie nie punktował w III lidze , gdyż walczył o punkty wśród drugoligowców. Na trzecim miejscu jest także nowo upieczony drugoligowiec Tomasz Stepliński, który zgromadził tyle samo zwycięstw co Karol ale zdołał przegrać jedno spotkanie w tym rozmiarze. W kolejnym sezonie największe szanse na awans w tym zestawieniu ma najwyżej rozstawiony Jerzy Wołoszyn (5), który będzie kontynuował (mam nadzieję) rozgrywki na tym szczeblu III Ligi.

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA  LIGA KOBIET (lata 2018-2020)

Wśród pań bezapelacyjnie w tej klasyfikacji prowadzi Julia Kaszyńska tegoroczna v-ce mistrzyni ligi, wygrywając jak do tej pory 26 meczy i przegrywając zaledwie 5 spotkań. Miejsce na podium mimo iż nie uczestniczyła w obecnych rozgrywkach, utrzymała Paulina Kopczak (21/0). Paulina jest jak do tej pory jedyną zawodniczką, która w tej klasyfikacji ma czyste konto po stronie porażek. Dzięki znakomitej grze i wygraniu ligi w 2020 roku na najniższy stopień podium wskoczyła Oliwia Hibner notując osiemnaście zwycięstw i siedem porażek. Dogonienie liderki w kolejnym roku jednak będzie zadaniem niezwykle trudnym, ale w sporcie wszystko jest możliwe. Tuż za podium są Ika Feręc (17/2), która w tym roku nie brała udziału w rozgrywkach oraz Rozalia Zając Mozol (17/7)

 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA  LIGA DEBLA (lata 2019-2020)

Wśród deblistów opłaca się mieć stałą parę, ale póki co w naszej lidze tylko liderująca para deblistów grała pełne dwa sezony a są to Zbigniew Strzelczak/Franciszek Prukop, którzy w dwa lata wygrali 10 spotkań i przegrali siedem. Na drugiej pozycji utrzymała się grająca w ubiegłym roku para Marek Chmielewski/Marcin Rusinek zdobywając dziewięć zwycięstw i nie ponosząc żadnej porażki. Trzecią pozycję zajmują obecni mistrzowie debla Andrzej Pałosz/Łukasz Kuć z bilansem (9/1). W pierwszej dziesiątce mamy aż cztery pary, które nie brały udziału w obecnych rozgrywkach.

 

 

 

 

 

Wszystkie klasyfikacje możecie znaleźć na naszej stronie w zakładkach poszczególnych lig , a klasyfikacje OPEN w zakładce "RANKINGI"

Data: 2020-10-08