K.Kaszyńska nową mistrzynią Ligi Kobiet !!!

Miało być dramatycznie w ostatniej kolejce a nie było , za to sypnęło niespodziankami. Ale po kolei. Zacznę od nowo upieczonej mistrzyni Ligi Kobiet , Karoliny Kaszyńskiej. Karolina wygrała wszystkie swoje spotkanie , nie tracąc po drodze żadnego seta , oddając swoim rywalką tylko 37 gemów co daje w przeliczeniu na mecz tylko 2,5 gema. Prawda że wynik Karoliny jest imponujący!. Przewaga Karoliny nad druga Weronika Birosz była miażdżąca bo wynosiła aż 15 ptk. co daje w przeliczeniu na mecze przewagę aż 5-ciu wygranych meczów za komplet punktów. Zwycięstwo wywalczone na kortach w pełni zasłużone. Druga w tabeli Weronika pewna vicemistrzostwa , sprawiła niemiłą da siebie niespodziankę przegrywając z trzecią rakieta LK i to dość pewnie bo 2-0 (6-3, 6-1). To zwycięstwo dla Iwony oznaczało tylko jedno, miejsce na podium, bez oglądania się na jej ostatni mecz z coraz lepiej grająca Emilią Drozd.

W ostatniej kolejce spotkań , co było chyba przez uważnych obserwatorów tenisa do przewidzenia Emilia Drozd wygrała z Iwoną Skrzypczak po bardzo zaciętej walce, a w pierwszym secie Emilia wykonała demolkę na swojej przeciwniczce,  2-1 (6-0, 5-7, 6-4)

Do zakończenia zmagań został nam jeden mecz pomiędzy Lidią Bojar Birosz i Emilią Bodnar. Druga z Emilii zasługuję na pochwalę gdyż wśród bardziej doświadczonych rywalek radziła sobie znakomicie. Czy Lidia wyjdzie z ujemnego konta w tabeli zdobywając chociażby punkt w ostatnim meczu?

Reasumując:

1.Karolina Kaszyńska

2.Weronika Birosz

3.Iwona Skrzypczak

Wszystkim paniom dziękuję za sprawne rozegranie rozgrywek, życząc sobie by od nich uczyli się takie tuzy tenisa jak w trzeciej lidze 2022.

Zatem liga kobiet ma swoją trzecia mistrzynię, po Paulinie Kopczak i Oliwi Hibner , które to trofeum zdobywały dwukrotnie , odpowiednio 2018, 2019 i 2020, 2021