Jonasz Palicki się nie zatrzymuje

Zaległy mecz Piotra Talagi z Jonaszem Palickim z czwartej kolejki opisywaliśmy w osobnym materiale, gdyż był to mecz nr 2000 w CLTZ.

Skompletowano wyniki siódmej kolejki spotkań na tym szczeblu rozgrywek. W brakującym meczu pomiędzy Jonaszem Palickim a Andrzejem Ługomem , ten pierwszy wygrał go 2-0 (6-2, 6-3)

Ósma kolejka spotkań prawie  w  komplecie.

Długo nie pograli Jonasz Palicki i Mariusz Birosz. W tym meczu rozegrano tylko dwa gemy. Przy stanie 2-0 dla Jonasza, Mariusz skreczował z powodu kontuzji. Mecz zweryfikowano jako 2-0 (6-0, 6-0) dla Jonasza.

Tomasz Siegert nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem „czerwonej latarni” tabeli II Ligi, Daniela Janusza. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 (6-1, 6-0)

Dość pewnie Jerzy Wołoszyn pokonał Dawida Skrzoskę 2-0 (6-4,6-1) i skomplikował temat utrzymania dla Dawida. Fakt to dopiero koniec pierwszej rundy ale o punkty trzeba walczyć od samego początku, wtedy końcówka sezonu będzie spokojniejsza.

Sporo się działo w meczu Michała Borzyszkowskiego z Andrzejem Ługomem. Pierwszy set łeb w łeb ale tylko do stanu 4-4. Później wygrało doświadczenie Andrzeja i pierwszy set zapisaliśmy na jego konto. W drugim secie Michał urządził Andrzejowi totalna demolkę wygrywając tego seta do zera. Trzeci set wyrównany z lekką przewagą dla zawodnika z Dąbek, którego wygrał do trzech. Mimo zdobycia jednego punktu przez Andrzeja jego sytuacja w tabeli nadal pozostaje bardzo trudna.  Michał Borzyszkowski – Andrzej Ługom 2-1 (4-6, 6-0, 6-3)

W ósmej kolejce spotkań, ponownie szybki mecz urządził sobie Jonasz Palicki. Tym razem jego ofiara był zawodnik ze Szczecinka, Tomasz Siegert, który przegrał to spotkanie zdobywając zaledwie jednego gema.

Pozostałe dwa spotkania to mecze na najdłuższym dystansie. W bardzo ważnym meczu dla układu tabeli Michał Borzyszkowski podejmował Mariusza Birosza. Mecz w którym zwycięzca może chociaż na chwilę odskoczyć od strefy spadkowej. Pierwszy set zdecydowanie dla zawodnika , który rozegrał w II lidze najwięcej spotkań (73), Mariusza 6-2. W drugim secie role się odwróciły i to Michał cieszył się z wygranego seta. Trzeci set to potężna walka obu zawodników. Świadomość wagi tego meczu miała kolosalne znaczenie. Ostatecznie to Michał cieszył się ze zwycięstwa w tym meczu. Był to już czwarty trzysetowy mecz Michała w tej rundzie. Michał Borzyszkowski – Mariusz Birosz 2-1 (2-6, 6-3, 7-5)

W kolejnym meczu ósmej kolejki, mięliśmy mecz , który ma spore znaczenie dla układu w dolnych rejonach tabeli. Dawid Skrzoska zmierzył się z Andrzejem Ługomem. Pierwszy set dla Andrzeja 6-4. W kolejnych dwóch setach to koncert gry Dawida , który wygrał oba sety do dwóch i całe spotkanie. Dawid tym meczem na chwilę odskoczył od strefy spadkowej. Dla Andrzeja to kolejny mecz w którym wygrywa pierwszego seta a przegrywa cały mecz. Dawid Skrzoska – Andrzej Ługom 2-1 (4-6, 6-2, 6-2)