Jaki będzie debiut w 1 lidze Tomasza Siegerta?

     Spoglądam na harmonogram gier i wpadł mi taki ciekawy mecz pomiędzy weteranem pierwszej ligi Markiem Kozłem a beniaminkiem pierwszej ligi Tomaszem Siegertem. Co zrozumiałe dla doświadczonych sympatyków tenisa ziemnego będzie to pierwsze spotkanie obu panów w CLTZ. Panowie spotykali się już bezpośrednio w amatorskich turniejach PLT i tak z tego co pamiętam jest między nimi remis. Marek musi wygrać a Tomasz może i to właśnie spowoduje, że ten mecz nie będzie miał przewidywalnego zakończenia. Każdy z panów gra zupełnie inny tenis i moim skromnym zdaniem lepsza  cierpliwość jednego z nich zdecyduje o wygranej na inaugurację pierwszej ligi.

 

     Innym ciekawym spotkaniem jest także potyczka pierwszoligowa pomiędzy miejscowym zawodnikiem Pawłem Kubikiem a człuchowianinem Łukaszem Kuciem. Bilans obu panów na korzyść tubylca Pawła imponujący bo 8-0/161/101-45. Ze statystyki wynika, że komplet punktów powędruje do Pawła zamieszkującego  okolice nowoczesności w Czarnem, czyli marketu Biedronka.

 

     W innym meczu pierwszej ligi pomiędzy miejscowymi graczami powinnyśmy oczekiwać meczu na wyniszczenie. Mariusz Birosz i Robert Kotys spotkają się po raz siódmy, ale po raz pierwszy na szczeblu pierwszoligowym. Wynik tego meczu jest otwarty i jestem pewien że żaden z typerów nie pokusi się o obstawienie tego spotkania.

 

     Dawid Skrzoska postanowił rozpocząć swoje zmagania od meczu z sąsiadem z okolicy Antonim Kępą. Nie wiemy czego spodziewać się po Antku ale Dawid to już swojego rodzaju znana firma, która nie powinna bać się beniaminka i zarazem debiutanta w naszej lidze. Czas pokaże, czyli w najbliższy czwartej ok godz. 12:00 wszystko będzie jasne.

 

     Przed ostatni mecz  pięknego tygodnia, koszalinianin Mariusz Graczyk, sprawdzi formę innego szczecineczcianina, Andrzeja Ługoma. Dzisiaj widziałem Mariusza w akcji  i powiem szczerze Andrzej będzie musiał się wznieść na wyżyny by ugrać chociaż jednego seta. W niedziele ok godz. 12.00 wszystko powinno być już  jasne.

 

     Kończymy weekend meczem Łukasza Kucia z Markiem Kozłem. Bilans lepszy dla prezesa z Nadzeiejewa 5-2/12-5/86-62. Czy Łukasz jest w stanie wygrać trzecie spotkanie i tym samym pobić ilość punktów z poprzedniego sezonu. Wszystko jest możliwe. Łukasz jeśli zagra tak jak końcówkę poprzedniego sezonu może liczyć na jakiekolwiek zdobycze punktowe. Z Markiem jednak nie będzie to takie proste.

 

Czekamy na zaanonsowanie spotkań w pierwszej lidze  tj:

Jakub Chmielewski – Michał Borzyszkowski

Marek Chmielewski  - Sławomir Wrzeszcz

i drugiej lidze tj:

Andrzej Ługom – Przemysław Hibner

Piotr Kotys – Emilia Bodnar

Karolina Kaszyńska – Weronika Birosz

Mecze te powinny być rozegrane do 12.05.2024

Data: 2024-05-02