J.Chmielewski w Wielkim Finale Pucharu Ligi

     Arcyciekawy mecz można było obejrzeć w środowe popołudnie pomiędzy Alicją Szwedą a Jakubem Chmielewski. Dla Jakuba ta ostatnia środa wakacji będzie chyba najmilej wspominanym dniem ponieważ , nie dość że przekroczył jako pierwszy zawodnik CLTZ 2000 zwycięskich gemów to jeszcze zrobił to w 200-nym meczu w ramach Pucharu Ligi. A czy cieszył się z awansu do finału? O tym za chwilę. Pierwszy set to mocne uderzenie Jakuba , który szybko wyszedł na prowadzenie 4-1 i tego prowadzenia nie oddał do końca seta wygrywając go do dwóch. W drugim secie role troszeczkę się odwróciły. Szybkie prowadzenie Alicji 2-0 , i tylko brak szczęścia nie pozwolił młodej szczecineczciance na wyjście na prowadzenie 3-0. Zrobiło się 2-1 następnie 3-1 i wszystko wskazywało na to że będziemy oglądali trzeci set w tym meczu. Od tego stanu Kuba zabrał się za odrabianie strat, a gdy tego dokonał przy stanie 5-5 wygrał kolejne dwa gemy i całe spotkanie 2-0 awansując po raz piąty do wielkiego finału Pucharu Ligi, rewanżując się Alicji za porażkę w trzeciej rundzie 3-6, 4-6. Alicja Szweda – Jakub Chmielewski 0-2 (2-6, 5-7).

 

     Ten wynik sprawia że szósty zawodnik pierwszej ligi uniknie barażu o utrzymanie się w lidze, gdyż Sławomir Wrzeszcz już zapewnił sobie baraż z siódmym zawodnikiem pierwszej ligi wygrywając Superligę Open, a Jakub jest zawodnikiem pierwszej ligi więc żadnego barażu grać nie musi.

 

     Alicji gratulujemy trzeciego miejsca w PL i dziękujemy za wspaniałą grę, pokaz kultury na korcie, wiele darmowych lekcji dla swoich przeciwników i za sam udział w naszych rozgrywkach, gdzie przyjemność i satysfakcja leży po naszej stronie. Wielkie dzięki i mam nadzieję do zobaczenia, a jeśli nie na naszych kortach to na pewno na telewizyjnych ekranach.

 

     Wielki Finał  Jakub Chmielewski – Sławomir Wrzeszcz 10.09.2023 o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa ziemnego na korty przy ZK w Czarnem. Gramy do trzech wygranych setów tak jak w Wielkim Szlemie.

Data: 2023-08-31