J.Chmielewski/M.Winnicki atakują pozycję lidera

Liga Deblowa

Jedno z trzech zaległych  spotkań , które zostało rozegrane w grze podwójnej wprowadziło wiele roszad w różnego rodzaju klasyfikacjach. Spotkanie J.Chmielewski/M.Winnicki – M.Kozioł/K.Kopczak 2-0 (6-3,6-4) pokazało że Jakub i Maciej są coraz bliżej mistrzostwa pierwszej rundy rozgrywek deblowych. Panowie są już na drugim miejscu z jednym meczem zaległym, w którym jednak będą musieli się nieźle sprężyć, gdyż ich przeciwnikami jest para D.Zieniuk/M.Rusinek , która ma także wysokie aspiracje.

 

 

 

Oprócz obecnego v-ce mistrzostwa,  J.Chmielewski/M.Winnicki zostali samodzielnymi liderami tabeli wszech czasów, a w sumie wszystkich rankingów ustępują parze M.Kozioł/K.Kopczak tylko o jeden punkt, co może się zmienić gdy Jakub i Maciej wygrają swoje ostatnie spotkanie. Suma rankingów to klasyfikacja zbierająca 20 róznych szczegółowych klasyfikacji i pokazuje wszechstronność danej pary . Na uwagę zasługuje fakt że bardzo długo na podium w tych klasyfikacjach utrzymuje sie juz niegrająca para Z.Strzelczak/F.Prukop.

 

 

 

 

Para J.Chmielewski/M.Winnicki została nr 1 w rankingu deblistów i nic nie wskazuje na to by szybko mieli opuścić to zaszczytne miejsce. Moga co najwyżej zwiększyć swoją przewagę jeśli wygrają ostatnie swoje spotkanie i rozsiąda się na pozycji lidera w lidze deblowej.Na trzecie miejsce spadli Marek i Konrad.  Dopiero lub aż  na szóstym miejscu jest kolejna para M.Chmielewski/J.Palicki , która obecnie występuje w ligowych zmaganiach , bedąc aktualnie na pierwszym miejscu w lidze debla.

 

 

 

 

Roszady nastąpiły także w indywidualnym rankingu deblistów. Na fotel lidera wskoczył Jakub Chmielewski , który „zepchnął” z niego dotychczasowego lidera Konrada Kopczaka. Dzięki znakomitej grze Maciej Winnicki w tym zestawieniu „wskoczył” do pierwszej dziesiątki zajmując ósmą pozycję. Z trzeciego miejsca spadl Marek Kozioł, a na trzecim miejscu pozostali Marek Chmielewski i Jonasz Palicki

Data: 2021-07-16