I Tenis Open Czarne Cup 266 W&D zakończony

I Tenis Open Czarne Cup 266 W&D rozpoczął się o godz. 8:00 w temperaturze ok. 3st. C, meczami Aleksandry Cybulskiej z Weroniką Birosz i  par deblowych Konrad Kopczak/Jakub Chmielewski – Marek Kozioł/Dariusz Tucki. Przez chwile piłki odmawiały posłuszeństwa , ale sytuacja z nimi szybko została opanowana. W pierwszej rundzie gry podwójnej odbył się jeszcze jeden mecz pomiędzy Katarzyną Plak/Danutą Lamczyk – a braćmi Piotrem i Robertem Kotys. Po bardzo wyrównanym meczu wygrali panowie 0-2 (1-4,1-4).

Wyniki pierwszej rundy gry podwójnej

K.Kopczak/J.Chmielewski – M.Koziol/D.Tucki  2-0 (4-0,4-0)

K.Plak/D.Lamczyk – P.Kotys/R.Kotys 0-2 (1-4,1-4)

Wyniki pierwszej rundy singla kobiet:

Katarzyna Plak – Marzena Warchoł 2-0 (4-2,4-2)

Oliwia Hibner – Sabina Redzimska 0-2 (2-4,3-4)

Agnieszka Skowrońska – Danuta Lamczyk 2-0 (4-0,4-0)

Aleksandra Cybulska – Weronika Birosz 2-0 (4-1,4-0)

Po rozegraniu wszystkich meczy pierwszej rundy przystąpiliśmy do uroczystego otwarcia I Tenis Open Czarne Cup 266 W&D. W uroczystości otwarcia I TOCC266 W&D wzięło udział osiem pań w grze singlowej i dziesięć  par deblowych składających się z mężczyzn i kobiet. Jako pierwszy zabrał głos przez CSTZ Marek Kozioł a następnie w imieniu właściciela firmy Vortex z Człuchowa, Remigiusza Witiwa , głównego sponsora turnieju, Marcin Meller. Po ciepłych słowach ze strony Marka Kozła i Marcina Mellera przystąpiliśmy do prezentacji szanownych zawodniczek i zawodników. Przyjechały do nas : Oliwia Hibner (Czarne), Katarzyna Plak (Chojnice), Agnieszka Skowrońska (Złotów), Danuta Lamczyk (Charzykowy), Marzena Warchoł (Gdynia), Sabina Redzimska (Łąg), Aleksandra Cybulska (Złotów), Weronika Birosz (Czarne) oraz :Marek Kozioł (Nadziejewo), Dariusz Tucki (Wyczechy), Konrad Kopczak (Czarne), Jakub Chmielewski (Czarne), Sławomir Głyżewski (Złotów), Robert Kotys (Czarne), Piotr Kotys (Czarne), Wojciech Linert (Złotów), Michał Kurcin (Złotów), Jonasz Palicki (Czarne), Marcin Meller (Czarne), Wojciech Gdaniec (Łobżenica), Piotr Błaszczyk (Żnin), Dominik Zieniuk (Czarne), Przemysław Hibner (Czarne). Po prezentacji  głównych bohaterów  rozlosowaliśmy drobne nagrody rzeczowe wśród uczestników sobotnich zmagań. Oficjalnego otwarcia dokonała Lidia Bojar Birosz vice prezes zaprzyjaźnionego z nami stowarzyszenia „Brygada Inki”. Po zakończeniu uroczystego otwarcia przystąpiliśmy do dalszej rywalizacji w I Tenis Open Czarne Cup 266 W&D. Fotorelację jak zawsze wykonywał dla nas Mirosław Ziehlke. Był z nami także Dariusz Stanecki z Dziennika Bałtyckiego, który wychwytywał najciekawsze fragmenty naszego turnieju. W kolejnych rundach padały rezultaty:

Po prawej stronie drabinki (zwycięzców):

Katarzyna Plak – Sabina Redzimska 2-0 (4-2,4-3)

Agnieszka Skowrońska – Aleksandra Cybulska 2-0 (4-0,4-1)

Po prawej stronie drabinki (przegranych):

Marzena Warchoł – Oliwia Hibner 0-1 (1-4)

Danuta Lamczyk – Weronika Birosz 1-0 (4-1)

Wśród deblistów po prawej stronie:

J.Palicki/M.Meller – K.Kopczak/J.Chmielewski 0-2 (0-4,1-4)

S.Redzimska/M.Warchoł – A.Skowrońska/S.Głyżewski 0-2 (1-4,0-4)

P.Hibner/D.Zieniuk – W.Linert/M.Kurcin 0-2 (1-4,2-4)

P.Kotys/R.Kotys – W.Gdaniec/P.Błaszczyk 0-2 (0-4,0-4)

Wśród deblistów po lewej stronie:

P.Kotys/R.Kotys – M.Kozioł/D.Tucki  1-0 (4-2)

K.Plak/D.Lamczyk – J.Palicki/D.Meller 0-1 (0-4)

W tym momencie wśród pań żarty się skończyły i zaczęła się już rywalizacja w obrębie podium. Aleksandra Skowrońska  wygrywając z Katarzyną Plak 2-0 (4-1,4-2) zapewniła sobie awans do finału I Tenis open Czarne Cup 266W. Natomiast po lewej stronie drabinki trwała zaciekła rywalizacją o możliwość gry w finale. I tak, Oliwia Hibner nie sprostała Aleksandrze Cybulskiej , przegrywając  0-1(0-4) a Danuta Lamczyk musiała uznać wyższość Sabiny Redzimskiej 0-1 (1-4) . Mecz pomiędzy Sabiną Redzimską a Aleksandrą Cybulską dawał zwyciężczyni szansę gry o finał. Lepsza w tym pojedynku okazała się Sabina Redzimska wygrywając 1-0 (4-1). Aleksandrze Cybulskiej przypadła wysoka czwarta pozycja w czarnieńskim turnieju. W tym momencie wszyscy zadawali sobie pytanie, kto w finale, Sabina Redzimska czy Katarzyna Plak? .  Katarzyna ponownie uporała się z Sabiną 1-0 (4-1) i awansowała do wielkiego finału. Sabina zdobyła najniższy stopień podium. W wielkim finale Katarzyna miała okazję do rewanżu nad dziewiętnastoletnią Agnieszką Skowrońską. I udało się,  po porażce w półfinale nie było śladu i w arcyciekawym pojedynku, tym razem pokonała Agnieszkę 2-0 (4-3,4-2) i została zwyciężczynią ITOCC 266W. Agnieszka została vice mistrzynią. Gratulujemy

Klasyfikacja I TOCC 266 W

1.Katarzyna Plak – Chojnice

2.Agnieszka Skowrońska - Złotów

3.Sabina Redzimska – Łąg

Wszystkim zwyciężczyniom gratulujemy !

 

 

 

 

Równolegle do turnieju pań toczyła się zażarta walka w grze podwójnej Open.

Po stronie zwycięzców K.Kopczak/J.Chmielewski pokonali A.Skowrońską/Sławomira Głyżewskiego 2-0 (4-2,4-1) a W.Gdaniec/P.Błaszczyk uporali się z W.Linert/M.Kurcin 2-0 (4-2,4-2). Po stronie przegranych P.Kotys/R.Kotys przegrali z P.Hibner/D.Zieniuk 0-1 (2-4), a J.Palicki/M.Meller spokojnie pokonali S.Redzimską/M.Warchoł  1-0 (4-0). W kolejnej rundzie odbyły się mecze dające grę w najlepszej czwórce turnieju, w którym zmierzyli się A.Skowrońska/S.Głyżewski  z P.Hibner/D.Zieniuk. Para z Czarnego okazała się lepsza i wygrała 0-1 (1-4). W drugim pojedynkuW.Linert/M.Kurcin pokonali J.Palickiego/M.Mellera 1-0 (4-1). Po prawej stronie drabinki zostały dwie niepokonane pary i to one stoczyły bój o finał. Mowa o Konradzie Kopczaku z J.Chmielewskim oraz Wojciech Gdańcu i Piotrze Błaszczyku. Mecz godny , niepokonanych. Jak się później okazało był to jedyny pojedynek , który zakończył się na najdłuższym dystansie, a zwycięsko z niego wyszła para łobżeńsko – żnińska 1-2 (4-3,2-4,5-10) i zameldowała się w wielkim finale oczekując spokojnie na swojego przeciwnika. W tle natomiast toczyła się walka o  miejsca na podium. W meczu o pozostanie w turnieju W.Linert/M.Kurcin pokonali P.Hibnera/D.Zieniuka  1-0 (4-0), tym samym mieli już zapewnione miejsce na podium. Przemek i Dominik uplasowali się na czwartym miejscu. W meczu o awans do finału K.Kopczak/J.Chmielewski  pokonali złotowska parę W.Linert/M.Kurcin 1-0 (4-2) awansując do finału , w którym będą mogli wziąć rewanż na czekających w finale Wojciecha i Piotra. Wojtek i Michał uplasowali się  na najniższym stopniu podium. W Wielkim finale zobaczyliśmy świetny tenis , gdzie bezkonkurencyjni okazali się Wojciech Gdaniec i Piotr Błaszczyk, wygrywając I TOCC 266 D.

Klasyfikacja końcowa I TOCC 266D

Wojciech Gdaniec/Piotr Błaszczyk – Łobżenica/Żnin

Konrad Kopczak/ Jakub Chmielewski – Czarne

Wojciech Linert/Michał Kurcin – Złotów

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !

 

 

 

Zarząd CSTZ chciałby podziękować firmie Vorteks z Człuchowa , która wsparła nasz projekt po raz drugi za co jesteśmy Wam wdzięczni , gdyż bez takiego wsparcia po prostu, w tym czasie korty przy ZK w Czarnem świeciłyby pustkami. Dziękuję Paulinie i Przemkowi Hibner za organizację i świetny posiłek, dziękuję Piotrowi Kotysowi za łączenie gry z obsługą grilla, dziękuję panu Mirosławowi Ziehlke , który po raz kolejny bezinteresownie relacjonował w formie zdjęć wydarzenia na turniejach z cyklu TOCC 266, dziękuję p. Dariuszowi Staneckiemu za obecność na naszej imprezie u uwiecznianie najważniejszych fragmentów naszych zmagań, dziękuję prezesowi zaprzyjaźnionego stowarzyszenia „Brygada inki” Mariuszowi Biroszowi za udostepnienie podium na nasz projekt. Dziękuje wszystkim uczestnikom turnieju za ciepła słowa na temat organizacji turnieju. Miło nam to słyszeć, dopinguje nas to do jeszcze bardziej wytężonej pracy, którą jesteśmy w stanie poświęcić dla Waszego zadowolenia. Do zobaczenia w następnym roku.

Oficjale wyniki I Tenis Open Czarne Cup 266 W&D

Data: 2020-09-21