Czy będą zmiany w statystykach po 1 kolejce

Co ciekawego może wydarzyć się po pierwszej kolejce w statystykach OPEN CLTZ? Spróbujmy to przeanalizować.

 

     Mecze wygrane w stosunku 2-0. Na żadne zmiany w pierwszej dziesiątce nie ma szans

 

     Jeśli chodzi o wygrane mecze trzysetowe to także nie wiele może się w tej klasyfikacji zmienić.

 

     W przypadku rowerków to jedyna zmiana jaka jest możliwa to jeśli Jakub Chmielewski odprawi rowerem beniaminka Michała Borzyszkowskiego. Ciekawe!

 

     Jeżeli  Jakubowi rowerek nie wyjdzie, ale „walnie” Michałowi jednego bajgla to obejmie prowadzenie w klasyfikacji wygranych setów 6-0.

 

     Jeżeli Robert Kotys wygra swój mecz z Mariuszem Biroszem i będzie w jednym z setów tiebraek to wskoczy na pozycję lidera klasyfikacji wygranych meczów z tiebraekiem przeskakując Daniela Dąbrowskiego . Jeśli chodzi o wygrane sety w tiebraeku to Robert może przeskoczyć Jakuba Chmielewskiego i wskoczy na drugie miejsce będąc tuż za Danielem Dąbrowskim

 

      Gdyby jednak Jakub Chmielewski męczył się z Michałem Borzyszkowskim i wygrał jednego z setów 7-5 to przeskoczy Daniela Dąbrowskiego i znajdzie się za plecami specjalisty w tym rankingu Markiem Chmielewskim

 

      W wygranych meczach powyżej 30 gemów panowie Piotr Kotys, Mariusz Birosz i Andrzej Ługom mający po trzy takie wygrane mecze w przypadku osiągniecia takiego rezultatu mogą wskoczyć nawet na pozycję wicelidera tej klasyfikacji.

 

     Ciekawie jest w wygranych meczach powyżej 20 gemów. Robert Kotys broni pozycji lidera przed Markiem Chmielewskim. Panowie mają tyle samo wygranych 26 meczów. 7 i 8 miejsce mają Michał Borzyszkowski i Marek Kozioł (16) a do dziesiątki mogą wskoczyć Paweł Kubik lub Mariusz Birosz (13)

 

      W klasyfikacji wygranych poniżej 20 gemów nie nastąpią żadne zmiany

 

     Bardzo ciekawie jest w klasyfikacji od porażki 0-1 do zwycięstwa 2-1. Czterech zawodników ma 7 zwycięstw  Jakub Chmielewski, Marek Chmielewski, Michał Borzyszkowski i Robert Kotys. Zwycięstwo jednego z nich w takim stosunku da mu fotel lidera w tej klasyfikacji. Zwycięstwo takie da Piotrowi Kotysowi i Mariuszowi Biroszowi pewne miejsce w dziesiątce  a panowie Andrzej Ługom, Paweł Kubik, Jerzy Wołoszyn, Łukasz Kuć i Marek Kozioł w przypadku takiego zwycięstwa wskoczą do pierwszej dziesiątki.

 

     W klasyfikacji odwrotnej od zwycięstwa 1-0 do wygranej 2-1 na podium niewiele się zmieni. Jeżeli Marek Chmielewski i Mariusz Birosz wygra takie spotkanie wskoczą do pierwszej dziesiątki.

 

     W ilości wygranych meczów i wygranych setów nie zajdą żadne zmiany w czołowej dziesiątce. Ważnym odnotowania będzie fakt że Łukasz Kuć rozegra swoje 100-ne spotkanie w CLTZ i zainkasuje komplet piłek.

 

      W klasyfikacji wygranych gemów nie zajdą żadne znaczące zmiany. Dokładnie tak samo jeśli chodzi o wygrane sety 6-1, 6-2.

 

     Jeżeli Robert Kotys wygra jednego z setów w stosunku 6-3, 6-4 przeskoczy Jonasza Palickiego i zajmie 5 pozycję tego rankingu.

 

      Jeśli chodzi o małe punkty w tiebraekach to na podium nie powinno być żadnych zmian. Natomiast panowie Łukasz Kuć, Paweł Kubik i Mariusz Birosz mogą przetasować miejsca w pierwszej dziesiątce

 

     W wygranych meczach 2-0 ale w stosunku 7-5, 7-5: 7-5, 7-6: 7-6,7-6 to lider Marek Chmielewski może spać spokojnie. Jeżeli zaś Jakub Chmielewski, Robert Kotys, Mariusz Birosz czy Andrzej Waligórski zanotowali by taki wynik to z pewnością znajdą się na podium.

 

Jeśli zsumujemy te wszystkie rankingi do kupy to zgromadzone punkty układają naszą dziesiątkę następująco:

1.Jakub Chmielewski     198ptk

2.Marek Chmielewski   137ptk

3.Robert Kotys                134ptk

4.Konrad Kopczak          123ptk

5.Daniel Dąbrowski       78ptk

6.Jonasz Palicki               78ptk

7.Sławomir Głyżewski  63ptk

8.Mariusz Birosz             56ptk

9.Dariusz Tucki                54ptk

10.Andrzej Pałosz           42ptk

 

     Zawodnicy z poz. 4,5,6,7, 9, 10 nie punktują w sezonie 2024 więc ich utrzymanie się w pierwszej dziesiątce będzie bardzo trudne. Na uwagę zasługuje fakt że Daniel Dąbrowski nie jest już z nami 3 lata a zajmuje wysokie 5 miejsce. Konrad Kopczak także powinien utrzymać się wśród 10 najlepszych wszechstronnych  zawodników CLTZ

 

     To tyle w dziedzinie statystyk. One nie grają, ale dla sympatyków tenisa ziemnego mogą być niezłą zabawą

Data: 2024-04-30