Czy Piotr Kotys sprawi niespodziankę?

     Niedziela to dobry czas na odpoczynek, zwłaszcza po intensywnej sobocie, ale tenisiści muszą zachować pełną higienę, gdyż wielu z nich zaplanowało sobie niedzielny poranek na wytężoną prace na kortach ZK w Czarnem.

 

     Na pierwszy ogień o godz. 10.00 idą Andrzej Waligórski najmłodszy uczestnik ligi ze Szczecinka i Mariusz Birosz lokalny gracz, który ma ambicje awansować do pierwszej ligi. Andrzej w pierwszym meczu sprawił spora niespodziankę pokonując Jurka Wołoszyna. Mariusz w pierwszej rundzie pauzował , więc nie wiadomo jaką formą dysponuje. Nie pokuszę się o wskazanie zwycięzcy tego spotkania.

 

     Na sąsiednim korcie córka Mariusza Weronika Birosz sprawdzi formę „Króla 2 Ligi” Piotra Kotysa. Nie chciałbym zbytnio kadzić, ale myślę że Weronika powinna być zadowolona z każdego ugranego gema w tym meczu. Pólki co Weronika nie ma go na swoim koncie, gdyż poprzednie spotkanie zakończyło się tenisowym rowerkiem. Piotr w swoim pierwszym meczu pokonał inną nastolatkę, Emilię Drozd. Myślę że Piotr dopisze do swojego konta trzy punkty.

 

     Po meczu z Weroniką, o godz. 12.00 Piotr zmierzy się z Tomaszem Siegertem, który jest murowanym faworytem do awansu. Tomek w znakomitej formie, przewodzi w stawce Superligi Open, ma w tym sezonie ogranych takich graczy jak pierwszoligowi Piotr Talaga i Robert Kotys. Do tej pory na szczeblu drugoligowym z kompletem punktów. Myślę że Piotr nie ma argumentów by pokonać Tomka , a nawet ugrać seta.

 

     Także o godzinie 12.00 spotkają się Dawid Skrzoska , lider 2 ligi i Marcin Meller, który jedno spotkanie wygrał i jedno przegrał i plasuje się na ósmej pozycji. Obaj zawodnicy to solidne firmy i wskazanie faworyta tego spotkania jest niezwykle trudne. Czy Dawid utrzyma pozycję lidera w niedzielne popołudnie, czy Tomasz Siegert zdoła go dogonić i zająć fotel lidera dowiemy się gdzieś ok. godz. 14.00

 

     Jeśli jutro będziecie spacerować w okolicach godzin 10-12 wstąpcie na korty ZK w Czarnem , by obejrzeć prawdziwe zmagania w formule Fair play. Emocji na pewno nie zabraknie. Do zobaczenia!

 

Data: 2023-05-20