Czwarte trofeum Jakuba Chmielewskiego

     Wczoraj wieczorem poznaliśmy odpowiedz na najważniejsze pytanie. Kto zostanie mistrzem ligi na sezon 2022?. Kto nie był na kortach centralnych przy ZK w Czarnem niech żałuje bo Kuba i Konrad zagrali (jak zawsze) świetny tenis, w którym tylko małe detale decydowały o tym kto wygra daną piłkę. Chciałbym zaznaczyć że tak szybkiej gry , jak w tym meczu nie widziałem w naszej lidze oraz na żadnych turniejach w obojętnie jakim cyklu. Jedynym mankamentem gry, zwłaszcza Kuby było sporo podwójnych błędów ale wynikały one z bardzo dobrego returnu Konrada, więc Jakub nie mógł sobie, drugim podaniem pozwolić tylko na przebicie piłki. Pierwszy set gem za gem , ale przy stanie 3-2 dla Konrada , nie wykorzystał on znakomitej okazji wygrania gema, a tak stało się 3-3 i kolejne trzy gemy padły łupem Jakuba, który wygrał tego seta do 3. W drugim secie szybkie 3-0 dla Konrada, następnie 3-1, 4-1, 4-2, 4-3 i gdy wydawało się że Kuba „dojdzie” Konrada ten wygrał ważnego gema na 5-3 i postawił kropkę na i , doprowadzając do remisu. Trzeci set podobny do pierwszego gdzie do stanu 3-3 wszystko szło po myśli serwujących. W tym momencie Konradowi pękł naciąg i musiał on grać pożyczoną rakietą , zresztą nie po raz pierwszy w tym sezonie. W roli użyczającego rakietę ponownie wystąpił Paweł Kubik. Panie Jurku dlaczego naciąg pęka po trzech dniach?. Reklamacja !!!. Od tego stanu Konrad zaczął grać troszeczkę nerwowo a ten fakt skrzętnie wykorzystał Kuba grając rozważnie każdą piłkę, co przełożyło się na wygranie kolejnych trzech gemów i całego spotkania. Powrót na tron stał się faktem. Jakub Chmielewski – Konrad Kopczak 2-1 (6-3, 3-6, 6-3).

     To już czwarte zwycięstwo Jakuba w siedmiu edycjach naszej ligi . to trzynaste bezpośrednie spotkanie obu panów a trzynastka okazała się szczęśliwa dla Jakuba Chmielewskiego. Chciałbym podziękować obu zawodnikom za świetne widowisko podczas,  którego żaden z kibiców nie wyszedł z kortu zawiedziony. Wielkie gratulacje panowie!!!

     Niebawem czeka nas kolejna dawka emocji i świetnego tenisa, gdyż w niedziele 04.09.2022 o godz. 11.00 odbędzie się finał Pucharu Ligi w udziałem obu zawodników. Do tej pory dwukrotnie zwyciężał Jakub a raz Konrad. Konrad jednocześnie broni Pucharu Ligi . Nie pokuszę się o wytypowanie zwycięzcy tego meczu po tym co zobaczyłem w zmaganiach ligowych. Zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa ziemnego

Data: 2022-09-01