Bilanse bezpośrednie w I Lidze

BILANSE BEZPIŚREDNIE POMIĘDZY PIERWSZOLIGOWCAMI

          W sporcie jest tak czasami że jeden przeciwnik leży nam bardziej a z innym,  aby zdobyć cokolwiek musimy się nieźle napracować. Nie inaczej jest w tenisie zmiennym. W naszej lidze mamy kilka takich przykładów gdzie jakbyśmy nie grali to zawsze mamy konto zerowe lub przeciwnik jest po prostu za silny.

          Najwyższym bilansem bezpośrednim jest pojedynek Jakuba Chmielewskiego z Markiem Chmielewskim. Ze wszystkich rozegranych dziewięciu meczy , za każdym razem Marek schodził z kortu pokonany. Na pocieszenie pozostaje fakt że urwał Jakubowi jednego seta co jak się w późniejszej relacji okaże nie jest sprawą łatwą. Tylko w dwóch przypadkach przekroczono liczbę stu gemów i w każdym z tych przypadków jest to zasługa bardzo dobrej gry Jakuba Chmielewskiego.

         Na drugim miejscu mamy aż 5  meczy w których bilans wynosi  7-0 w meczach i 14-0 w setach. W rolach głównych występuje ponownie Jakub Chmielewski , który tak wysoki bilans ma z zawodnikami tj: Marek Kozioł, Przemysław Hibner, Jonasz Palicki, oraz Konrad Kopczak , który nie pozwolił na jakiekolwiek zdobycze zawodnikom Przemysławowi Hibnerowi i Jonaszowi Palickiemu. W przypadku Jonasza należy odnotować fakt że jednego seta mu się udało urwać , a proszę mi wierzyć z Konradem jest to sztuka piekielnie trudna. 6-0 w meczach i 12-0 w setach Konrad ma także w konfrontacji z „prezesem” Markiem Kozłem. Chociaż przed każdym meczem Marek jest pełen optymizmu to do tej pory efekt jest zawsze taki sam. Kolejnym bardzo wysokim bilansem bezpośrednim , choć nie do zera jest konfrontacja Marka Chmielewskiego z Jonaszem Palickim 7-1/15-2/99-54/. Marek w tym bilansie jest o krok do dołączenia do klubu „100 gemów” w bezpośredniej konfrontacji. 6-1/12-3 to bilans pomiędzy Jonaszem Palickim i Przemysławem Hibnerem. Tutaj jest o tyle ciekawa sytuacja że mecze czasami są dość zacięte, no i bilans dla Przemka nie na zero z tyłu.

         Bardzo ciekawe są konfrontacje Andrzeja Pałosza z zawodnikami tj: Jonasz Palicki, Przemysław Hibner, Marek Kozioł. Wszyscy ci panowie mają konto zerowe w starciu z mistrzem za rok 2019 i wynosi ono dla Jonasza  5-0/8-0 a dla Przemka i Marka 4-0/8-0. Wszystkie cztery  mecze przegrane z Andrzejem ma także Marek Chmielewski , ale na pocieszenie pozostaje mu bilans setów , który nie jest na zero i wynosi 8-2.

        Bardzo wysoki bilans , co prawda nie na zero, ma Jakub Chmielewski z zawodnikami z którymi walczy bezpośrednio o mistrzostwo ligi. Konrad Kopczak i Andrzej Pałosz muszą uznać wyższość Jakuba. Bilans między nimi na korzyść Jakuba wynosi  5-1/14-4.

        Na koniec mamy bilans pomiędzy zawodnikami z dolnych rejonów tabeli, a w tym bezpośrednim zestawieniu Marek Kozioł jest lepszy od Przemysława Hibnera i wynosi on 6-2/12-6/92-78. Przy najbliższej konfrontacji Marek może osiągnąć jako trzeci zawodnikw historii liczbę 100 gemów po Jakubie i nie ma co ukrywać Marku Chmielewskim. Jakub Chmielewski jest jak na razie jedynym zawodnikiem , który nie ma żadnego bilansu ujemnego , w jakimkolwiek rozmiarze.

Data: 2020-11-06