Analiza po rozegraniu 35% meczów

     Mamy za sobą 35% rozegranych spotkań rundy wstępnej zimowych rozgrywek w grze podwójnej. W tej sytuacji możemy już sobie po analizować co nieco , kto zagra w grupie mistrzowskiej a kto w neutralnej a kto zakończy te rozgrywki na pierwszej rundzie. Moim zdaniem , po analizie tego co już się wydarzyło i co może się wydarzyć , miejsce w grupie mistrzowskiej powinni zapewnić sobie takie pary jak: (kolejność przypadkowa).

 

     Sławomir Wrzeszcz/Ksawery Kokowski, Piotr Szadkowski/Adam Kowalewski, Michał Kurcin/Wojciech Linert, Piotr Talaga/Adrian Zakrzewski i Jakub Chmielewski/Marek Chmielewski. O szóste miejsce premiowane grą w śród najlepszych par powalczą,  Jerzy Bodnar/Bartosz Siewierski, Dariusz Murek/Jakub Murek i Tomasz Siegert/Tomasz Czuszel. Moim zdaniem 20 ptk. powinno wystarczyć by „załapać” się do grupy mistrzowskiej.

 

     O pozostanie w grze będą musieli powalczyć: Kamil Stolarczyk/Sławomir Pająk, Mieczysław Makowski/Anna Zielińska , Krzysztof Muszczek/Bogusław Manikowski, Tadeusz Jakimiec/Dorota Salmanowicz i Michał Borzyszkowski/Robert Kotys.

 

     Para Piotr Figiel/Mateusz Figiel raczej  na 100% zagrają w grupie neutralnej,  a niewykluczone że będą mogli włączyć się do rywalizacji z najlepszymi.

 

     Oczywiście to tylko takie małe spekulacje. Sport a zwłaszcza tenis pokazał już nie raz,  że takie rozważania nie mają pokrycia w praktyce. Czy się pomyliłem i jak mocno pokażą chociażby mecze obecnego tygodnia gdzie np. Jurek z Bartoszem zagrają z Jakubem i Markiem. Myślę też że pary teoretycznie słabsze  mogą sprawić jakąś niespodziankę i pokrzyżować plany najmocniejszym.

 

Życzę dobrej zabawy na szczecineckich kortach.

Data: 2023-01-19