Aktualny ranking - zasady i korzyści

Generalnie uważa się że statystyki i rankingi nie grają i nie powinny mieć żadnego znaczenia. Zawodnik musi po prostu wyjść na kort i wygrać jak najwięcej meczy, zdobywając przy tym jak najwięcej punktów . Ale jest jeden szczegół. Im wyżej jesteś w zestawieniu tym teoretycznie łatwiejszych przeciwników masz na samym początku w lidze lub w Pucharze Ligi jesteś rozstawiony a pozostali zawodnicy są dobierani wg AKTUALNEGO RANKINGU. Właśnie ten aktualny ranking jest najważniejszy ze wszystkich dostępnych  u nas statystyk. Na podstawie tego rankingu powstaje terminarz rozgrywek oraz w 2021 roku grupy Pucharu Ligi a we wcześniejszych latach drabinka turniejowa. To dzięki temu rankingowi dwóch najlepszych tenisistów Jakub Chmielewski i Konrad Kopczak mogą trafić na siebie dopiero w finale. Do tej pory w rankingu uwzględnialiśmy punkty za miejsce w lidze oraz za miejsce w PL. Od roku 2021 uwzględnimy także aktywność turniejową zawodników (aktywność za rok 2020 zostaje wliczona od stycznia 2021). I tak za turnieje Tenis Open Czarne Cup 266 , za sam udział dopiszemy po 10 ptk  plus to co zostanie zdobyte na korcie. Następnie będziemy premiować  naszych zawodników za promowanie nas na zewnątrz ligi, czyli w turniejach o różnej randze w kraju, np. Jakub Chmielewski wygrał poznański turniej i na pewno dostanie punkty z udział (10ptk) plus za wygranie całego turnieju (algorytm przyznawania punktów jest  w trakcie opracowania), lub Marek Kozioł , który w II Lidze PLT brał udział , wyszedł z grupy czy też Oliwia Hibner , która zwyciężyła turniej w Charzykowach. Jeśli są zawodnicy , którzy występowali na znaczących turniejach, a my o tym nie wiemy, bardzo proszę o kontakt. Wielkie dzięki dla Jakuba ,  Marka i Oliwii za promocję naszego stowarzyszenia oraz miasta Czarne na arenie ogólnopolskiej. Zachęcamy pozostałych zawodników i zawodniczki do promowania nas i zdobywania moim zdaniem ważnych punktów, które na pewno przełożą się na lepszy wynik w ostatecznym rozrachunku.

Na zdjęciu Marek Kozioł z finalistą stargardzkiego turnieju PLT i dwukrotnym uczestnikiem naszych TOCC 266 Mateuszem Lewandowskim .Obok nich pod wrażeniem ich postawy Roger Federer , który w stargardzkim turnieju punktów nie zdobył.  Obu zawodnikom gratulujemy świetnego występu.

Wszystkie klasyfikacje dostepne są na naszej stronie w zakładce rankingi.

Data: 2020-11-25